Historia Bena Mearsa, który powraca do rodzinnego miasteczka w poszukiwaniu inspiracji do swojej kolejnej książki, ale odkrywa, że w Miasteczku Salem zaczęły dziać się dziwne rzeczy, to fabuła drugiej powieści mistrza grozy, Stephena Kinga. Już 3 października premiera filmu „Miasteczka Salem” na platformie Max.
Za trzecią adaptację „Miasteczka Salem” odpowiada przez New Line Cinema.
Jedna z najbardziej znanych powieści Stephena Kinga, „Miasteczko Salem”, ukazała się w 1975 roku – rok później niż debiutancka „Carrie”. Głównym bohaterem książki jest Ben Mears, który – poszukując inspiracji do kolejnej książki – wraca do rodzinnego miasteczka, ale tam odkrywa, że mieszkańcy zaczynają umierać w zagadkowych okolicznościach.
Za najnowszą adaptację „Miasteczka Salem” odpowiada New Line Cinema, a film trafi na platformę Max już 3 października 2024 roku. Za produkcją stoją zespoły, które wcześniej stworzyły „Obecność” (The Conjuring) oraz „To” (It). Producentem wykonawczym, reżyserem i scenarzystą filmu został Gary Dauberman. Pozostali producenci to James Wan oraz Michael Clear (Atomic Monster), a także Roy Lee for Vertigo i Mark Wolper.
Produkcja Max Original to nie pierwsza adaptacja „Miasteczka Salem” Stephena Kinga. W 1979 roku powstał film (emitowany także jako miniserial) w reżyserii Tobe’a Hoopera na podstawie scenariusza Paula Monasha; w produkcji zagrali m.in. David Soul, James Mason, Lance Kerwin i Bonnie Bedelia. W 2004 roku powstał miniserial w reżyserii Mikaela Salomona na podstawie scenariusza Petera Filardiego; w głównych rolach wystąpili: Rob Lowe, Andre Braugher, Donald Sutherland i Samantha Mathis.
We wcześniejszych produkcjach w Bena Mearsa wcielili się David Soul oraz Rob Lowe; w filmie Max Original w tej roli zobaczycie Lewisa Pullmana. W pozostałych rolach wystąpili: Alfre Woodard (Dr. Cody), Makenzie Leigh (Susan Norton), Bill Camp (Matthew Burke), Spencer Treat Clark (Mike Ryerson), Pilou Asbæk (Straker) oraz John Benjamin Hickey (Father Callahan).
W bibliotece platformy streamingowej Max dostępne są liczne seriale i filmy będące adaptacjami książek, a także programy dokumentalne, audycje rozrywkowe, serwisy informacyjne oraz transmisje z wydarzeń sportowych. Wśród tytułów dostępnych na platformie znajdziecie m.in. „Ród smoka”, „Chyłkę”, „Skazaną”, „Ślepnąc od świateł” czy „Diunę”.
Anna Tess Gołębiowska
Zdjęcie główne i pozostałe zdjęcia: Warner Bros. Discovery, informacja prasowa
Czytaj też: Stephen King – jak zacząć czytać?
Czytaj też: Stephen King udostępnia studentom prawa do ekranizacji swoich dzieł za symbolicznego dolara
Czytaj też: Stephen King chce zamienić swoją słynną posiadłość w Bangor w archiwum
Czytaj też: Stephen King recenzował „Harry’ego Pottera”. Jedna postać naprawdę go przeraziła