Wolisz thrillery czy powieści młodzieżowe? A może interesuje Cię historia porównywana z powieścią „Sto lat samotności” Gabriela Garcíi Márqueza? Jakkolwiek nie brzmiałaby odpowiedź, odpowiednim kierunkiem będzie Wydawnictwo Albatros.
Choć rok 2023 powoli zbliża się ku końcowi, nie znaczy to, że rynek wydawniczy pokazał już wszystko, co miał do zaoferowania. Przed nami wciąż mnóstwo interesujących premier! Wznowienia dwóch klasycznych powieści Johna Grishama, najnowsza powieść Harlana Cobena, cykle Filary Ziemi oraz Stulecie Kena Folleta czy Odyseja Barbary Kingsolver, laureatki Pulitzera – te oraz inne książki już wkrótce trafią do księgarń.
Ken Follett – Zbroja światła (25 października)
Ukoronowanie najpopularniejszego cyklu powieści Kena Folletta – rozpoczętego przez kultowe już Filary Ziemi – a zarazem pomost między nimi a trylogią Stulecie.
Razem tworzą serię, która opisuje tysiąc lat rozwoju zachodniej cywilizacji.
Książki te sprzedały się w nakładzie prawie 80 milionów egzemplarzy!
W Zbroi światła mieszkańcy miasteczka Kingsbridge będą musieli zmierzyć się z zagrożeniami, jakie niesie rewolucja przemysłowa. I zastanowić się, jak można ją wykorzystać do własnych celów.
Wielka historia widziana oczami zwykłych ludzi. Emocje, które ścierają się z beznamiętnymi trybami przeznaczenia. Bunt, walka o rodzinę i wolność słowa. Proza Kena Folletta w najlepszym wydaniu.
Rewolucję czuć w powietrzu
Rok 1792. Rząd Królestwa Wielkiej Brytanii, zdecydowany uczynić z kraju potężne imperium handlowe, tyranizuje obywateli. We Francji władzę przejmuje Napoleon Bonaparte, a zaniepokojeni jego imperialnymi zapędami Anglicy szykują się do wojny.
Kingsbridge staje na krawędzi
W przemyśle zachodzą bezprecedensowe zmiany za sprawą maszyn parowych. Życie pracowników dobrze prosperujących fabryk włókienniczych w Kingsbridge staje się udręką. Gwałtowna modernizacja i niebezpieczne nowe rozwiązania techniczne rewolucjonizują system pracy na niekorzyść robotników i rozdzielają rodziny.
Tyrania staje się faktem
U progu międzynarodowego konfliktu historia mieszkańców Kingsbridge – w tym przędzarza Sala Clitheroe, tkacza Davida Shovellera i Kita, pomysłowego i upartego syna Sala – staje się symbolem walki pokolenia, które pragnie sprawiedliwości i walczy o przyszłość wolną od ucisku.
Wejdź na stronę Kena Folletta – https://www.kenfollett.pl/ – dowiedz się więcej na temat autora i jego twórczości, a także spróbuj swoich sił w quizie o jego książkach!
Talent Folletta do snucia opowieści sprawia, że przygody jego bohaterów są porywające.
„The Times”
Rozkosznie wciągająca i relaksująca lektura.
„Daily Mail”
Ambitna powieść poparta tak szczegółową wiedzą historyczną, że budzi to szacunek.
„The Sunday Times”
Follett jest jednym z czołowych autorów wciągających fabuł.
„Independent”
Rosie Talbot – SIXTEEN SOULS (25 października)
Młodzieżowa powieść grozy i romans fantasy w jednym.
Połączenie zapierającej dech w piersiach przygody i romantycznych uniesień serca!
W nawiedzonym Yorku nawet śmierć ma się czego bać.
Szesnastoletni Charlie ma w życiu same problemy. Jest jasnowidzem w Yorku, najbardziej nawiedzonym mieście w Europie, a wszyscy jego przyjaciele są duchami. W sferze uczuć też nie idzie mu najlepiej – obiekt jego westchnień znów spotyka się z kimś innym.
Jakby tego było mało, sławne zjawy zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach z ulic i zaułków Yorku. Charlie nie chce się w to mieszać, ale Sam, nowy – i okropnie irytujący! – jasnowidz w mieście, koniecznie chce, by razem sprawdzili, kto, lub co, za tym stoi.
Gdy duch, któremu Charlie wiele zawdzięcza, także znika bez śladu, chłopak nie ma wyboru, musi stawić czoła cieniom. I rodzącemu się uczuciu do Sama. Chłopcy powinni być gotowi, by zaryzykować wszystko dla duchów Yorku, bo ich przeciwnik nie zawaha się przed niczym, by wcielić w życie swój mroczny plan. Stawką jest życie pozagrobowe, a czasu jest coraz mniej…
Rosie Talbot jest zaangażowaną i uwielbianą BookTokerką ze125 tysiącami followersów i prawie 4 milionami lajków na koncie.
#SixteenSouls ma już ponad 1,5 miliona odsłon na TikToku, a ta liczba ciągle rośnie.
Powieść Sixteen Soulsma już grupę tysiąca oddanych czytelników na Goodreadsie – jeszcze przed oficjalną publikacją.
Idealna dla fanów Jonathana Strouda, Kendare Blake, Cassandry Clare i V.E. Schwab.
„Heartstopper z duchami” – takie porównanie przewija się na Tok-Toku.
Dla wielbicieli powieści Young Adult z intrygującą zagadką fabularną, starannie wykreowanym światem przedstawionym i fantastyczną różnorodnością postaci.
Jeśli spodobał wam się serial „Lockwood i spółka” na Netflixie, a teraz chcecie więcej i lepiej, to Sixteen Souls jest właśnie dla was!
Rozkosznie mroczny debiut Rosie Talbot. Wyzywam was: spróbujcie nie zakochać się w Charliem i jego duchach – w sercu nawiedzonego miasta York!
Cynthia Murphy, autorka książki Wygraj, przegraj, zabij, zgiń
Sixteen Souls to idealne połączenie niesamowitości i uroczego romantyzmu. Dzięki wyrazistym postaciom, przyjaźniom na śmierć i życie i niespodziewanym zwrotom akcji ta książka całkowicie mnie pochłonęła – śmiałam się, płakałam i nie mogłam się od niej oderwać. Czytelnicy fantasy YA i miłośnicy opowieści o duchach będą zachwyceni!
H.M. Long, autorka powieści Hall of Smoke i Temple of No God
Urzekająca opowieść o stracie, przyjaźni i miłości, która trzymała mnie w napięciu od początku do końca. Skończyłam z uśmiechem na ustach i łezką w oku.
Menna van Praag, autorka książki The Sisters Grimm
Znakomicie napisany debiut, który bez reszty mnie pochłonął. Rosie Talbot stworzyła cudownie przerażający świat z postaciami, w których się zakochacie.
Amy McCaw, autorka książki Mina and the Undead
Wyobraź sobie historię, która idealnie oddaje charakter Yorku, a następnie wypełnij ją wszystkimi tamtejszymi duchami… Kiedy już to robisz, spraw jeszcze, by była queerowa… Rosie Talbot opracowała przepis na powieść idealną!
Rory Michaelson, autor książki Lesser Known Monsters
Sixteen Souls to niezwykle inteligentna i szczera queerowa interpretacja historii o wrażliwym nastolatku, który widzi zmarłych. Talbot stworzyła coś absolutnie zachwycającego! Lekturę idealną dla każdego miłośnika upiorów.
Adam Sass, nagradzany autor 99 chłopaków Micaha Summersa
W tej książce nietrudno się zakochać. Wiktoriańskie duchy, intrygująca zagadka, nastrojowa sceneria Yorku oraz wspaniała queerowa przyjaźń i wreszcie romans — Sixteen Souls to idealna lektura dla fanów Neila Gaimana i Jonathana Strouda. Żałuję, że nie mogę tej książki tego jeszcze raz po raz pierwszy!
Dawn Kurtagich, autorka powieści The Dead House
Sixteen Souls przeniosło mnie do całkowicie innego świata. Czułam, jakbym spacerowała po ulicach Yorku i sama widziała zjawy. Znakomity debiut! Ta ekscytująca przygoda doskonale łączy grozę z tajemnicą, a smutek z miłością. Jest pełna wspaniałych postaci, z którymi nie będziecie chcieli się rozstać.
Bex Hogan, autorka serii Isles of Storm and Sorrow
Fantastycznie straszna i niesamowicie ekscytująca przygoda w najbardziej nawiedzonych zabytkach Yorku.
Kat Ellis, autorka książki Wicked Little Deeds
Harlan Coben – Za wszelką cenę (11 października)
Kłamstwa, spiski, sekrety z przeszłości…
Najnowszy thriller Harlana Cobena, amerykańskiego arcymistrza gatunku.
Pięć lat temu niewinny człowiek został skazany na dożywocie za zamordowanie swojego syna.
Właśnie dowiedział się, że jego dziecko żyje.
David Burroughs odsiaduje wyrok dożywocia w zakładzie karnym. Przed pięciu laty, pomimo wielu niewiadomych w śledztwie, został skazany za zamordowanie swojego trzyletniego synka, Matthew. David nie pamięta tamtej nocy, wie jedynie, że zasnął, a gdy się obudził, znalazł zmasakrowane ciało dziecka. W pobliżu jego domu policja odkryła narzędzie zbrodni z odciskami palców Davida. Załamany ojciec nie miał siły walczyć o oczyszczenie z zarzutów – stracił pracę, żonę i przyjaciół oraz nadzieję, że kiedykolwiek wyjdzie na wolność.
Kiedy Rachel, siostra byłej żony Davida, niespodziewanie odwiedza go w więzieniu, mężczyzna nie wierzy własnym oczom. Na zdjęciu, które przyniosła, zrobionym przez jej przyjaciół podczas wycieczki do parku rozrywki, widać chłopca z charakterystycznym znamieniem. I choć oboje wiedzą, że to niemożliwe, David i Rachel nie mają wątpliwości – to Matthew. Cały i zdrowy. Trzymany ze rękę przez nieznajomego mężczyznę.
David za wszelką cenę chce odzyskać dobre imię, wyjaśnić, co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy, a przede wszystkim odnaleźć syna. Jedynym sposobem, żeby to osiągnąć, jest ucieczka z więzienia. Nie wie jeszcze, że FBI śledzi każdy jego ruch, a jego życie jest poważnie zagrożone.
Czy zdoła uniknąć schwytania wystarczająco długo, by rozwiązać zagadkę sprzed lat, która zrujnowała mu życie?
Coben jest po prostu najlepszy z najlepszych.
Gillian Flynn
Coben jest mistrzem suspensu, a jego technika pisarska jest bezbłędna.
CrimeReads
Harlan Coben jest jednym z najwspanialszych współczesnych powieściopisarzy. Umiejętnie zarzuca haczyk, by bez reszty przykuć uwagę czytelnika, dopóki dopiero na samym końcu powieści nie pojawi się wreszcie satysfakcjonująca i całkowicie zaskakująca odpowiedź na pytanie: dlaczego?
BookPage
Wspaniale opowiedziana historia – ma w sobie wszystko to, co u Harlana Cobena najlepsze!
„Financial Times”
James Norbury – KOT, KTÓRY NAUCZAŁ ZEN (8 listopada)
Nowa podróż ku mądrości i wewnętrznej równowadze.
Kot, który nauczał zen to historia mądrego Kota i jego drogi do zen.
Opowieść o tym, że największa mądrość jest w nas, i że warto spojrzeć na siebie i na świat z zupełnie innej perspektywy.
Nauczyłem się, że to, czego chcemy, rzadko jest tym, czego potrzebujemy, a to, czego potrzebujemy, prawie nigdy nie jest tym, czego chcemy.
Pewien Kot, uczony w filozofii zen, dowiaduje się o samotnej pradawnej sośnie, rosnącej głęboko w klonowym lesie. Wieść niesie, że wśród jej konarów można odnaleźć nieskończoną wiedzę, harmonię i spełnienie.
Tak zaczyna się jego podróż z miasta w głąb lasu, w poszukiwaniu skarbnicy mądrości i źródła oświecenia, w trakcie której poznajemy pozostałych bohaterów tej książki: niespokojną Małpę, zmęczoną życiem Żółwicę, zmagającego się z gniewem Tygrysa, zagubionego Wilczka i chciwą Wronę. Każde z tych zwierząt usłyszy od Kota inną historię i wyniesie ze spotkania cenną lekcję. Ale dopiero niespodziewane spotkanie z figlarnym Kociakiem uświadomi staremu Kotu, że w tej pełnej przygód podróży nigdy nie chodziło o drzewo…
Napisana łagodnym, kojącym stylem książka, ozdobiona ilustracjami inspirowanymi japońskim drzeworytem, ujawnia i przybliża klasyczne opowiastki i praktyki zen, a pojawiające się na jej kartach urocze postacie pokochają czytelnicy w każdym wieku.
Książki o Wielkiej Pandzie i Małym Smoku Jamesa Norbury’ego sprzedały się już na całym świecie w łącznym nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy, a prawa do ich publikacji kupiono w trzydziestu trzech krajach. Wydana w 2021 roku Wielka Panda i Mały Smok opowiada historię dwojga niezłomnych przyjaciół, którzy podróżują przez bezkresny krajobraz, pośród zmieniających się pór roku, ucząc się, jak żyć chwilą, godzić się z brakiem pewności siebie i znaleźć siłę, by wspólnie pokonywać życiowe przeszkody. Wydana w 2022 roku Podróż traktuje o ich dalszych przygodach, pokazując, w jaki sposób pokonywanie trudności w drodze do szczęścia kształtuje nas wszystkich. Nowy projekt Jamesa Norbury’ego nawiązuje do podobnych tematów i pomysłów, ale tym razem w rolach głównych zobaczymy zupełnie inne postaci. Ich historie inspirowane są koanami zen – zagadkami lub łamigłówkami, których buddyści zen używają podczas medytacji, aby objawić głębsze prawdy o świecie i o człowieku. Mistrzowie zen używają koanów do testowania uczniów, a wiele z nich pochodzi ze zbiorów sentencji zebranych przez chińskich kapłanów w XII i XIII wieku. Kot, który nauczał Zen to książka nadziei, a opowiedziane tu historie nie są gotowymi odpowiedziami, lecz wskazówkami, bo wszystko czego potrzebujemy, żeby przezwyciężyć problemy i niedoskonałości, jest w nas, wystarczy to tylko odkryć.
Barbara Kingsolver – ODYSEJA (27 września)
Książka laureatki Pulitzera, porównywana przez krytyków z powieścią „Sto lat samotności” Gabriela Garcíi Márqueza.
Gorący, tętniący kolorami Meksyk. Tworzący swoje najlepsze dzieła Frida Kahlo i Diego Rivera. A także… ukrywający się Lew Trocki. I – tuż za północną granicą – ogarnięte chaosem Stany Zjednoczone, gdzie z czasem rozpętuje się bezlitosne polowanie na radzieckich szpiegów.
Odyseja jednego człowieka, obejmująca prawie ćwierć wieku, dwa kraje i światy tak od siebie odległe, że dzieli je niedająca się wypełnić przepaść.
Harrison Shepherd przez całe życie był rozdarty między gorącym sercem Meksyku, gdzie spędził młodość, a lodowatym uściskiem ogarniętych zimną wojną Stanów Zjednoczonych, w których próbował układać sobie przyszłość. W swojej ojczyźnie z wyboru przyjaźnił się z Fridą Kahlo i pracował z walczącym o życie Trockim. W prawdziwej ojczyźnie próbował zbudować siebie na nowo, tak by odnaleźć się w pełnym nadziei, ale też zła i pułapek kraju wolności.
Nie dane było mu jednak zaznać spokoju i poczuć, że gdzieś przynależy. Nad jego przyszłością nieuchronnie zbierały się ciemne chmury, a wiatr wielkiej polityki przez lata rzucał nim między północą a południem. Czasy, w których przyszło mu żyć, boleśnie uświadomiły mu, jak wielka jest wyrwa między prawdą o człowieku a tym, jak jest postrzegany. Doświadczył też tego, jak bezlitośnie opinia publiczna może zawładnąć czyimś losem.
Poruszająca historia o tożsamości, lojalności i ogromnej sile oskarżeń, które mogą zniszczyć niewinnego człowieka.
W tej powieści zawarta jest cała głębia i bogactwo kultur Nowego Świata.
Historia Shepherda w znakomitych literackich rękach Kingsolver jest tak uwodzicielska, jej proza tak elegancka, a kompozycja powieści tak pomysłowa, że trudno tę książkę odłożyć.
„Pittsburgh Post-Gazette”
Prawdziwa i porywająca… Barbara Kingsolver wymyśliła tutaj cudowne nadzienie, słodsze i gęstsze niż pan dulce, pikantne jak najgorętsze meksykańskie chili i paranoiczne jak amerykański rząd polujący na komunistów.
„Philadelphia Inquirer”
Zapierająca dech w piersiach i olśniewająca… „Odyseją” można się delektować dla samej muzyki jej fragmentów o naturze, archeologii, jedzeniu i przyjaźni; lub dla jej portretów prawdziwych i fikcyjnych postaci… Ale jej najpełniejsza wartość tkwi w wezwaniu do słuchania sumienia i budowania więzi.
„New York Times Book Review”
John Grisham – Klient (4 października)
Doskonały thriller prawniczy, który z miejsca stał się klasyką gatunku.
Jedna z najlepszych powieści ulubionego pisarza Ameryki.
Prokurator, który nikomu nie ufa.
Adwokatka nienależąca do żadnego z układów.
Jedenastoletni chłopiec, który wie zbyt dużo.
Marc Sway znalazł się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Był świadkiem samobójstwa nowoorleańskiego prawnika, który przed śmiercią wyjawił mu, gdzie ukryto zwłoki zamordowanego senatora Boyda Boyette’a.
Obarczony tym strasznym sekretem chłopiec, którego wychowała ulica, zdaje sobie sprawę, że on, jego matka i młodszy brat są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z jednej strony Marca ściga mafia, z drugiej – ambitny prokurator wszelkimi dostępnymi środkami próbuje go zmusić do złożenia zeznań.
Jedyną nadzieją chłopca jest Reggie Love, niekonwencjonalna prawniczka gotowa zrobić wszystko – łącznie ze złamaniem prawa – żeby chronić swojego nieletniego klienta.
Kapitalna ekranizacja Klienta, z Susan Sarandon i Tommym Lee Jonesem, nie tylko stała się kasowym hitem, ale weszła do klasyki kina.
Absorbująca i szalenie oryginalna – najlepsza do tej pory książka Grishama.
„The Wall Street Journal”
Możliwe, że uchowało się jeszcze parę osób, które nie czytały Firmy. Ale od lektury doskonałego Klienta już nikomu nie uda się uciec.
„The Boston Globe”
Grisham u szczytu swoich możliwości.
„The Atlanta Journal”
Wciągająca bez reszty. Grisham sprawia, że przewracacie strony szybciej, niż wybitny prawnik zadaje pytania przesłuchiwanemu świadkowi.
„San Francisco Chronicle”
Chęć odkrycia, co będzie dalej, sprawia, że nie da się od tej powieści oderwać. Grisham jest absolutnym mistrzem w opisywaniu pościgu.
„The Washington Post”
Colson Whithead – Reguły Gry (11 października)
Najnowsza powieść zdobywcy National Book Award i dwóch Pulitzerów, uhonorowanego National Medal Of Arts.
Sequel bestsellera Rytm Harlemu.
Jedna z najciekawszych książek lata 2023 roku według: „The New York Times” • „The Washington Post” • „TIME Magazine” • NPR • „The Los Angeles Times” • „USA Today” • Vulture • „The Philadelphia Inquirer” • Lit Hub • „Kirkus Reviews” • CrimeReads
Gorzko-zabawna historia człowieka wkraczającego – nie do końca z własnej woli – do świata kanciarzy, szemranych typów, złodziei starej daty i bezlitosnych zabójców.
Opowieść o Nowym Jorku przeżywającym głęboki kryzys – ogarniętym chaosem i zalanym śmieciami skorumpowanym mieście, w którym trzeba mieć strategię, żeby przetrwać.
Jest rok 1971. Ray Carney, właściciel sklepu meblowego na Harlemie, zostawił za sobą przeszłość związaną ze skokiem na sejf pewnego hotelu. Jego legalny interes kwitnie, dzieci rosną, a czasy, gdy przewoził skradzione towary, minęły bezpowrotnie. Tak mu się przynajmniej wydaje, dopóki córka May nie prosi go o zdobycie biletów na koncert The Jackson 5.
Jest ktoś, kto mógłby mu w tym pomóc: Munson, znajomy policjant z dawnych czasów – gość, który potrafi załatwić absolutnie wszystko. Tylko że nie robi tego za darmo. Gdyby Carney znał cenę, jaką przyjdzie mu zapłacić za przysługę Munsona, pewnie zastanowiłby się dziesięć razy, zanimby go o nią poprosił.
Jeśli ktoś może wyratować Carneya z opresji, to tylko stary znajomy Pepper, twardziel, który zrobi wszystko… ale zgodnie z kodeksem swojego świata.
Olśniewająca! Whitehead używa powieści kryminalnej jako soczewki do zbadania mechaniki wyjątkowej dzielnicy w szczególnym punkcie zwrotnym historii. Dociera do serca tego miejsca i jego mieszkańców.
Walter Mosley, autor powieści Diabeł w niebieskiej sukience
Reguły gry przypominają nam – jakbyśmy tego potrzebowali – że kryminały mogą być świetną literaturą. Ta książka ma w sobie dynamikę ojca chrzestnego kryminałów z Harlemu, Chestera Himesa, połączoną z literacką siłą Whiteheada.
„Los Angeles Times”
Mimo slapstickowej rozrywki ta książka jest ważna. Proza w najlepszym wydaniu. Lepsza niż wszystko, co Whitehead napisał wcześniej.
„Washington Post”
Sposób, w jaki Whitehead zręcznie splata prywatne historie bohaterów z epickim obrazem środowiska, może się kojarzyć z Balzakiem. Czyżby Whitehead rozpoczął własną Komedię ludzką?
„The Guardian”
Soraya Lane – CÓRKA Z GRECJI (6 marca 2024)
Mój Kochany B., moje Serce, moja Duszo. Żałuję tylko, że nie mieliśmy więcej czasu. Więcej czasu, by odnaleźć córkę, której nigdy nie powinnam była porzucić. Córkę, którą powinnam mieć odwagę zatrzymać, o której powinnam Ci była powiedzieć i którą należało pokazać całemu światu.
Londyn, czasy współczesne.
Ella spogląda na wyblakłe czarno-białe zdjęcie nieznanej kobiety i niemowlęcia, leżące obok pożółkłej kartki z nutami, i zastanawia się, jaki mogą mieć związek z przeszłością jej bliskich. Fotografię i partyturę przechowano specjalnie dla niej w domu dla niezamężnych matek, których dzieci przekazano do adopcji.
Wkrótce Ella dowiaduje się, że zdjęcie zostało zrobione na malowniczej greckiej wyspie Skopelos, położonej wśród turkusowych, spokojnych wód Morza Egejskiego, a kobieta na zdjęciu dzierży klucz do zagadkowej historii jej rodziny. Kiedy Ella otwiera się przed Gabrielem, swoją nową miłością, ten mówi jej, że powinna udać się na wyspę, by rozwikłać tajemnicę, a on zaczeka na nią w Londynie.
Rozdarta pomiędzy gorącym uczuciem do ukochanego a ciekawością i pragnieniem rozwikłania zagadki, Ella postanawia wyruszyć w podróż. Na miejscu odkrywa przejmującą historię królewskiego rodu, zmuszonego do opuszczenia swojego kraju i rozpoczęcia nowego życia w Londynie, oraz dziewczyny z wyjątkowym talentem muzycznym, która podbiła serce młodego skrzypka, ale ze względu na naciski bliskich musiała rozstać się z ukochanym i opuścić stolicę Anglii.
Czy kiedy Ella odkryje poświęcenie dwojga młodych kochanków i stanie twarzą w twarz ze swoją zapomnianą grecką rodziną, ta historia doda jej odwagi, by podążać za głosem serca z powrotem do domu i do Gabriela? A może urokliwa wyspa oczaruje ją bez reszty i doprowadzi do zupełnie nowej miłości?
Trzeci tom zaplanowanego na osiem powieści cyklu obyczajowego „Utracone córki”.
Seria zachwyci wielbicielki prozy Lucindy Riley, Kate Morton i Victorii Hislop.
W londyńskiej kancelarii prawnej spotyka się kilka osób. Nie łączy ich nic, dopóki każda nie otrzyma pudełka z pamiątkami znalezionego w domu zmarłej kobiety, która przed laty prowadziła placówkę dla samotnych matek. Czy będą miały odwagę wyruszyć w podróż, aby odkryć tajemnice swojej rodziny i swojego dziedzictwa? Czy historia ich przodków pomoże im odnaleźć własną drogę i szczęście?
Urzekające i chwytające za serce powieści o utraconych miłościach, rodzinnych sekretach i podążaniu krętą ścieżką, którą prowadzi nas serce.
Akcja każdej książki rozgrywa się w dwóch planach czasowych w najpiękniejszych zakątkach świata.
Stephen King – Trylogia Pan Mercedes (27 września)
Pan Mercedes
Światła mercedesa wyłaniają się przed świtem z mgły i suną wprost w tłum bezrobotnych kobiet i mężczyzn oczekujących w kolejce do wejścia na targi pracy. Brady Hartsfield poczuł się wspaniale, kiedy pod kołami prowadzonego przez niego samochodu ginęli ludzie. Zabił osiem osób, ranił piętnaście, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Policja nie zdołała poznać jego tożsamości, wszystko więc wskazuje na to, że sprawa nie zostanie rozwiązana. Gdy Bill Hodges traci już nadzieję na sprawiedliwość, otrzymuje list od “Pana Mercedesa”, jak zdążyły nazwać go media. Hodges wie, że musi zrobić wszystko, by zapobiec kolejnej tragedii. Która może pochłonąć wielokrotnie więcej ofiar. “Pan Mercedes” to historia o wojnie między dobrem a złem autorstwa niekwestionowanego mistrza suspensu, który doskonale zgłębia w umysł opętanego mordercy.
Znalezione nie kradzione
Pobudka, geniuszu – tak zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni. Geniuszem jest John Rothstein, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który od dawna nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem – Morris Bellamy, wściekły nie tylko za milczenie Rothsteina, lecz także o to, że sprzedał postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam. Morris zabija i okrada Rothsteina. Zabiera gotówkę i notesy z co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieścią z Goldem. Ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później nastolatek, Pete Sauberg, znajduje łup Bellamy’ego. A Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.
Koniec warty
Spektakularne zamknięcie trylogii. Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w Panu Mercedesie, znajduje się w stanie wegetatywnym w szpitalu. Jednak wszystko wskazuje na to, że w jego pokoju przebudziło się coś złego – zabójca nie tylko odzyskał świadomość, lecz także zyskał nowe, śmiertelne moce, które pozwolą mu siać niewyobrażalne spustoszenie bez opuszczania szpitalnego łóżka. Bill Hodges i Holly Gibney, właściciele agencji detektywistycznej, zostają wciągnięci w najbardziej niebezpieczne ze swoich dotychczasowych dochodzeń. Znów muszą zmierzyć się z Bradym Hartsfieldem, planujący zemstę nie tylko na Hodgesie i jego bliskich, lecz także na mieszkańcach miasta. “Koniec warty” przenosi serię Kinga w nowy, zupełnie inny wymiar.
Reklama
Kubki dla książkoholików? Tylko na Molom.pl