Od 17 do 23 stycznia w księgarni internetowej Woblink możecie kupić 100 najlepszych ebooków Wydawnictwa Rebis w promocji do ‑50%! Przedstawiamy kilka propozycji, po które z nich warto sięgnąć w pierwszej kolejności.
W promocji znajdziecie 100 najlepszych ebooków wydawnictwa Rebis, w przecenie nawet do ‑50%. Oto kilka tytułów, po które warto sięgnąć.
Alienista
Od kilku lat obserwujemy serialowy boom. Powstaje coraz więcej seriali, a na produkcje telewizyjne wydaje się coraz więcej pieniędzy. Coraz więcej ludzi sięga też po abonamenty Netflixa czy HBO GO. Biznes się kręci. Wielu twórców tworząc scenariusze do seriali sięga po książki. „Gra o tron”, „Ania, nie Anna”, „Mindhunter”, „The Witcher” – to zaledwie wierzchołek góry lodowej produkcji, których scenariusze powstały na podstawie książek. W promocji na Woblinku znajdziecie „Alienistę” – powieść, która stała się inspiracją do powstania netflixowego serialu, który miał swoją premierę w 2018 roku.
Nowy Jork, koniec XIX wieku. Przez miasto przelewa się fala zabójstw chłopięcych prostytutek. Śledztwo prowadzą policjanci umoczeni w afery korupcyjne. Równocześnie przez Theodore’a Roosevelta została powołana specjalna grupa, która ma prowadzić swoje tajne śledztwo. Należy do niej Laszlo Kreizler, który pracuje nad powstaniem profilu psychologicznego mordercy. Współpracują z nim dziennikarz John Schuyler Moor i Sara Howard – pierwsza kobieta zatrudniona przez nowojorską policję.
Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?
Niestety studio CD Project Red zapowiedziało przeniesienie premiery długo wyczekiwanej gry „Cyberpunk 2077” na jesień 2020 roku. Daje to jednak więcej czasu by zapoznać się z jednym z najważniejszych dzieł, które wpłynęły na ostateczny kształt gier, filmów i książek osadzonych w uniwersum cyberpunkowym. „Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?” (książka, której tytuł został później poszerzony, w celach marketingowych, o tytuł ekranizacji) należy do najpopularniejszych dzieł amerykańskiego pisarza Philipa K. Dicka. W swojej post-apokaliptycznej opowieści o koegzystencji robotów i ludzi na Ziemi, Dick przedstawia społeczeństwo trapione konsekwencjami konfliktów nuklearnych, które zostało podzielone na kategorie. Ludzie należący do gorszej kasty są poddawani sterylizacji oraz mają całkowity zakaz migracji. W książce przedstawiony został jeden dzień z życia Ricka Deckarda – łowcy androidów, które uciekły po zabiciu swojego właściciela. Książka oraz jej ekranizacja ukształtowały tak bardzo archetypiczny wygląd cyberpunkowego świata, że ciężko się do niego nie odwoływać, przy tworzeniu dzieł w podobnej konwencji.
Człowiek z Wysokiego Zamku
W jednej ze swoich najpopularniejszych książek, Philip K. Dick przedstawia alternatywną wersję historii, w której państwa Osi podbiły Stany Zjednoczone. Strefy wpływów w Ameryce Północnej zostały podzielone między III Rzeszę i Japonię. Pod groźbą śmierci nie można kolportować, dystrybuować ani czytać książki „Utyje szarańcza”, napisaną przez Hawthorne’a Abendsena. Przedstawiona w niej została wizja świata, w którym państwa Osi przegrały wojnę, a rzeczywistość przypomina tę, w której żyjemy. Mieszkańcy USA w większości są niewolnikami i żyją pod dyktando Niemców i Japończyków.
Problem trzech ciał
Cixin Liu zaliczany jest do grona najważniejszych pisarzy science-fiction. Międzynarodową sławę przyniosła mu trylogia „Problem trzech ciał”. W 2015 roku, za pierwszy tom cyklu pisarz otrzymał prestiżową nagrodę Hugo. Był także nominowany to innych ważnych nagród: Nebuli, Locusa, Campbella czy Prometeusza. Akcja powieści rozpoczyna się w czasie chińskiej rewolucji kulturalnej. Z tajnej bazy wojskowej zostaje wysłany sygnał w kosmos, by odnaleźć życie w kosmosie. Do jednostki zostaje zesłana Ye Wenjie, córka uznanego fizyka zamordowanego przez Czerwoną Gwardię. Dzięki niej naukowcy nawiązują kontakt z obcą cywilizacją, której stoi na granicy egzystencji. Równocześnie Cixin Liu snuje opowieść osadzoną w czasach przypominających naszą współczesność. Jeden z naukowców – Wang Miao bada okoliczności serii samobójstw popełnionych przez czołowych światowych fizyków. W trakcie śledztwa odkrywa grę, której celem jest uratowanie mieszkańców obcej planety. Szybko okazuje się, że świat przedstawiony w grze istnieje naprawdę.
Marina Abramović. Pokonać mur. Wspomnienia
„Pokonać mur” to autobiograficzna opowieść Mariny Abramović, jednej z najbardziej charakterystycznych współczesnych artystek. Serbka, znana z kontrowersyjnych performance’ów, opowiada o swojej młodości, która miała ogromny wpływ na jej późniejsze dzieła. Abramović przedstawia swoją drogę od dzieciństwa i studiów artystycznych po słynny performance, który odbył się w nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej w 2010 roku. W jego trakcie artystka siedziała przy stole, a czekający widzowie mogli usiąść naprzeciwko, by nawiązać z artystką milczący kontakt wzrokowy. W kolejce ustawiło się przeszło 700 tysięcy chętnych. Całe wydarzenie ostatecznie trwało ponad 700 godzin.
W promocji znajdziecie równo 100 najciekawszych ebooków Rebisu. Nie zwlekajcie, promocja trwa tylko do 23 stycznia.
Informacja sponsorowana