Księgarnia Woblink.com postanowiła ujawnić nam nazwiska 50 autorów, których książki elektroniczne cieszą się największym zainteresowaniem. Część pisarzy na tej liście może Was zaskoczyć. Warto też wiedzieć, że na tę okazję Woblink przygotował niezwykle soczystą promocję!
Podobno ludzi, którzy kupują ebooki, można podzielić na dwa typy: takich, którzy czytają spore ilości książek, co sprawia, że nabywanie tych drukowanych staje się dla nich kłopotliwe (zajmują miejsce w mieszkaniu, potrzebują więcej miejsca w torebce lub plecaku, ich ciężar jest większy etc.) i takich, którzy… nie chcą, by ich gusta czytelnicze były oceniane po okładkach czytanych książek. Gdyby tak rzeczywiście było, mogłoby to tłumaczyć, dlaczego listy bestsellerowch autorów w branży ebookowej nieznacznie różnią się od tych ze znanych nam z księgarń stacjonarnych.
Dziś odsłaniamy karty i pokazujemy listę pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się autorów w branży ebookowej w 2019 roku (na podstawie danych platformy Woblink.com).
Remigiusz Mróz
Obecnie chyba najbardziej kasowy pisarz w Polsce. W swojej karierze tworzył m.in. kryminały, powieści historyczne, thrillery prawnicze, science-fiction czy horrory. Jakby tego było mało, potrafi publikować książki nawet co dwa miesiące, pobijając w ten sposób rekord na polskim rynku wydawniczym.
Remigiusz Mróz świetnie odnajduje się w przestrzeni internetowej. Bardzo docenia fanów i ich aktywność, szybko odcina się od hejterów, a do tego jego strona autorska jest jednocześnie świetnym przewodnikiem dla tych, którzy chcieliby zacząć z nim czytelniczą przygodę.
Największą popularnością cieszą się jego thrillery prawnicze z Joanną Chyłką w roli głównej. Na ich podstawie nakręcono serial produkcji TVN.
Anna Todd
Jedna z najbardziej poczytnych autorek young adult na świecie. Ta amerykańska powieściopisarka zaczynała od pisania fanfików inspirowanych grupą One Direction. Początkowo publikowała je na platformie Wattpad, gdzie doczekały się MILIARDA odsłon. Przy takim zainteresowaniu jej twórczością Todd szybko stała się obiektem pożądania wielu wydawnictw. Jej seria “After” jest zredagowaną i rozwiniętą formą jej fanfikowej twórczości.
Wojciech Chmielarz
Jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy kryminałów, laureat nagrody Wielkiego Kalibru w roku 2015 oraz nagrody Złoty Pocisk w roku 2019.
Obecnie trwają prace nad serialową ekranizacją jego powieści “Żmijowisko”.
Camilla Läckberg
Nazywana królową skandynawskiego kryminału. Przeważająca większość jej powieści osadzona jest w malutkiej miejscowości Fjällbacka (w której sama autorka mieszka).
Już dwa lata temu, w samej tylko Szwecji, jej książki sprzedały się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy.
Marek Krajewski
Nazywany jest ojcem polskiego kryminału retro lub ojcem chrzestnym polskiego kryminału. To człowiek, bez którego najprawdopodobniej nie byłoby mody na polski kryminał. To on, publikując w 1999 roku “Śmierć w Brelsau”, wywołał poruszenie na rynku wydawniczym i diametralnie zmienił postrzeganie tego gatunku literackiego. Zachwycali się jego utworami nie tylko recenzenci, ale m.in. pisarz Stanisław Lem czy Ginanne Brownell, redaktorka New York Timesa. Jako pierwszy pisarz otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru w 2004 roku.
Z wykształcenia dr filologii klasycznej.
Evžen Boček
Autor niezwykle zabawnych powieści opowiadających o losach pewnej arystokratycznej rodziny, która przybyła z Ameryki do swoich czeskich włości…
Evžen Boček zawodowo jest kasztelanem zamku w Miloticach.
Colleen Hoover
To amerykańska powieściopisarka nurtu young adults. Zanim zajęła się pracą twórczą, była pracownikiem socjalnym. Swoją pierwszą powieść pt. “Pułapka uczuć” wydała w 2012 r. jako selfpublisherka. Niedługo potem trafiła na listę bestsellerów New York Timesa.
Joanna Jax
Tak naprawdę nazywa się Joanna Jakubczak. Jest autorką niezwykle popularnych historycznych powieści obyczajowych. Największą popularnością cieszy się jej seria “Dziedzictwo von Becków”, która w niezwykle poczytny sposób przedstawia losy bohaterów w najbardziej burzliwych okresach XX wieku.
Publikuje też pod pseudonimem Patrycja May. W wolnym czasie oddaje się hobby, którym jest malowanie na szkle.
Katarzyna Michalak
Obecnie najbardziej poczytna autorka powieści obyczajowych. W Polsce zostało sprzedanych ponad milion egzemplarzy jej powieści. Od roku 2014 niemal nieprzerwanie jej książki znajdują się na listach bestsellerów.
Z wykształcenia jest weterynarzem.
Jojo Moyes
Brytyjska autorka romansów i powieści obyczajowych. Zanim została poczytną pisarką, pracowała jako dziennikarka dla The Independent. Jej powieść “Zanim się pojawiłeś” została zekranizowana w 2016 roku.
Obecnie, oprócz książek, pisze artykuły dla The Daily Telegraph.
Pozostali:
Oprócz wymienionych autorów, na liście znaleźli się poniżsi pisarze:
- Jorn Lier Horst
- Katarzyna Puzyńska
- Stanisław Lem
- Agata Przybyłek
- Jozef Karika
- Nino Haratischwili
- Heather Morris
- Yuval Noah Harari
- Vincent V. Severski
- Robert Małecki
- Karolina Wilczyńska
- Tomek Michniewicz
- Agnieszka Lingas-Łoniewska
- Magdalena Kordel
- Agnieszka Krawczyk
- Timothy Snyder
- Szczepan Twardoch
- Magdalena Witkiewicz
- Ałbena Grabowska
- Richard P. Feynman
- David Nobbs
- Norman Davies
- Małgorzata Rogala
- Cixin Liu
- Wiesław Myśliwski
- Bernard Cornwell
- David Lagercrantz
- Guillaume Musso
- Swietłana Aleksijewicz
- Olga Tokarczuk
- B.A. Paris
- Jo Nesbø
- Jakub Małecki
- John Flanagan
- Agnieszka Janiszewska
- Magdalena Knedler
- Katarzyna Grochola
- Ewa Kleszcz
- Max Czornyj
- Szymon Hołownia
artykuł sponsorowany