Ekranizacje

Benedict Cumberbatch na pierwszym zdjęciu ekranizacji książki Iana McEwana Dziecko w czasie

Film “The Child in Time (Dziecko w czasie)”, będący adaptacją noweli Iana McEwana z 1987 roku o tym samym tytule opowie historię Stephena, autora książek dla dzieci, oraz jego żony Julie - dwa lata po okropnym incydencie, który odmienił ich życie. W filmie wystąpi m.in. Benedict Cumberbatch. Zdjęcia do produkcji dopiero się rozpoczęły, więc na razie nie wyznaczono przewidywanej daty premiery.

Fabuła książki opowiada o życiu Stephena Lewisa (Benedict Cumberbatch) i jego żony po tym, jak ich trzyletnia córeczka zniknęła. Stephen nie może znaleźć swojego celu w życiu, a jego żona go opuściła. W międzyczasie do miasteczka wprowadza się także para jego przyjaciół - Charles i Thelma.

Nowela McEwana była swego czasu prawdziwym hitem, a w 1987 roku zdobyła prestiżową nagrodę Whitbread Novel Award. Adaptacja ma potrwać półtorej godziny.
Ogłoszono, że w obsadzie znalazła się także Kelly Mcdonald, która zagra filmową żonę Cumberbatcha, czyli Julie. Charlesa zagra Stephen Campbell Moore, a w żonę bohatera wcieli się Saskia Reeves. Helen Gregory, producent wykonawcza Pinewood Television powiedziała: “Jestem bardzo zadowolona, mając w obsadzie tak utalentowanych aktorów jak Benedict i Julian. Nie mogę doczekać się przedstawienia scenariusza Stephena Butcharda na dużym ekranie”.

Benedict Cumberbatch w jednym z wywiadów wypowiedział się na temat adaptacji: “Czytałem tę nowelę lata temu i w pewien sposób ze mną została - piękna, poruszająca i ciekawa. Tylko Ian McEwan mógł napisać opowieść o stracie z tak poruszającą szczerością”.

Cumberbatch wystąpił wcześniej w adaptacji “Pokuty” w reżyserii Joe Wrighta wraz z Jamesem McAvoy’em, Keirą Knightley i Saoirse Ronan.

W Polsce książka jest dostępna dzięki wydawnictwu Albatros.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy