Ekranizacje

Czy Dziewczyna w pociągu zagrozi Pani Peregrine?

Ekranizacja filmowa książki “Osobliwy dom Pani Peregrine” to produkcja, która w zeszły weekend znalazła się na pierwszym miejscu box-office’u, zarabiając 28,8 miliona dolarów. Niewykluczone jednak, że ma solidnego konkurenta – wkrótce do kin trafi “Dziewczyna z pociągu” (ekranizacja książki pod tym samym tytułem), która trafi do trzech tysięcy kin i mimo wstępnych średnich recenzji szacuje się, że zarobi około 24,3 miliona dolarów. Jeśli szacunki okażą się trafne, nie przebije “Osobliwego domu…” samym otwarciem, ale szeroka dystrybucja oraz popularność powieści “Dziewczyna z pociągu” dają filmowi duże szanse na stanie się najgłośniejszą premierą jesieni.

W “Dziewczynie z pociągu” wystąpili Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Allison Janney, Edgar Ramirez, Lisa Kudrow i Laura Prepon. Na podstawie scenariusza Erin Cressidy Wilson reżyserowała Tate Taylor.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Świat Książki, poniżej opis wydawcy:

Rachel każdego ranka dojeżdża do pracy tym samym pociągiem. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów.
Zaczyna się jej nawet wydawać, że zna ludzi, którzy mieszkają w jednym z nich. Uważa, że prowadzą doskonałe życie. Gdyby tylko mogła być tak szczęśliwa jak oni.
I nagle widzi coś wstrząsającego. Widzi tylko przez chwilę, bo pociąg rusza, ale to wystarcza.
Wszystko się zmienia. Rachel ma teraz okazję stać się częścią życia ludzi, których widywała jedynie z daleka. Teraz się przekonają, że jest kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.

NAJSZYBCIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ DEBIUT DLA DOROSŁYCH W HISTORII BRYTYJSKIEGO RYNKU.

CO 6 SEKUND KTOŚ W STANACH ZJEDNOCZONYCH KUPUJE TĘ KSIĄŻKĘ.

MILIONY EGZEMPLARZY SPRZEDANYCH NA CAŁYM ŚWIECIE.

POWIEŚĆ UKAŻE SIĘ W 44 KRAJACH.okladka-dziewczyna

 

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy