Ekranizacje

Alchemik Paula Coelho zostanie zekranizowany!

TriStar będący częścią koncernu Sony Pictures Entertainment nabył prawa do zekranizowania jednej z najpopularniejszych książek Paula Coelho, „Alchemika”. Nad książką czuwał przez wiele lat Laurence Fishburne z Cinema Gypsy, który wraz z producentem Kevinem Frakesem z PalmStar Media i szefową TriStar Hannah Minghella ma zamiar czuwać również nad tym projektem.

„Jestem podekscytowany ruszeniem tego projektu naprzód po tylu latach” – powiedział Fishburne.

Frakes i Buddy Patrick wydali 6,5 mln $ podczas Festiwalu Filmowego w Toronto, aby nabyć prawa do powieści od The Weinstein Company. 5 mln wiązało się z zainwestowaniem w prawa i wczesne szkice scenariusza i kolejne 1,5 mln z opłata produkcyjnymi dla Boba i Harveya Weinstein, którzy wciąż będą posiadali zdolność produkcyjną. Rywalizowali z Imperative Entertainment.
PalmStar oczekuje, że jakoś w połowie przyszłego roku rozpocznie się produkcja, a premiera filmu przypadnie na rok 2018. Oczywiście w większej mierze zajmie się tym TriStar, podczas gdy PalmStar będzie współfinansować projekt.

Jak wielu fanów tej książki, pamiętam, kiedy po raz pierwszy przeczytałam „Alchemika” – mówi Minghella. To historia, do której powracam od lat i moim długotrwałym marzeniem było przeniesienie tej wnikliwej, magicznej i filmowej przygody na ekran. Łatwo zrozumieć, dlaczego książka połączyła ponad 65 milionów ludzi z całego świata, a my chcemy nakręcić film, który autentyczne odda całą jej moc i poszerzy ten zasięg – kontynuuje.

„Alchemik” zmienił moje życie, kiedy przeczytałem go po raz pierwszy prawie 20 lat temu. Pomógł mi w znalezieniu odwagi do podejmowania ryzyka i zaufania w gonitwie po moje marzenia. W pierwszej rozmowie z Hannah odnośnie „Alchemika”, zdałem sobie sprawę z tego, że ona doskonale rozumie wpływ tej powieści i wiedziałem, że chcę zrobić ten film razem z TriStar. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany tym, że zaczynamy tę wspólną podróż – dodaje Frakes.

Książka „Alchemik” sprzedała się w ponad 65 mln egzemplarzy w 56 językach – to jeden z rekordów Guinnesa jeżeli chodzi o tłumaczenie książki żyjącego autora. To historia pasterza owiec o imieniu Santiago, który za namową Cyganki i Króla Salema wybiera się w podróż do Egiptu, aby szukać skarbu. W Afryce zostaje okradziony, podejmuje się pracy u sprzedawcy kryształów, ale nie rezygnuje ze swojej misji. Wkrótce na swojej drodze spotyka tytułowego alchemika i to od niego uczy się, czym jest życie.

alchemik

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy