Do końca 2023 roku nakładem wydawnictwa Uroboros ukaże się ponad 20 książek, w tym najbardziej oczekiwane tytuły roku według Goodreads oraz prawdziwe hity Booktoka. Uroboros jest częścią Grupy Wydawniczej Foksal.
To znakomita wiadomość dla miłośników fantasy i science fiction – Grupa Wydawnicza Foksal dostrzega zainteresowanie tymi gatunkami, więc inwestuje w wydawnictwo Uroboros zajmujące się właśnie nimi.
– Uroboros to niezwykle młoda i pojemna marka. Entuzjazm, jaki widzimy w reakcji na nasze premiery napawa optymizmem i inspiruje do dalszych poszukiwań najlepszych propozycji dla czytelniczek i czytelników – komentuje Anna Dziewit-Meller, redaktorka naczelna Grupy Wydawniczej Foksal. Nowe tytuły dla Uroborosa pozyskuje redaktorka inicjująca Ewa Orzeszek.
Rok 2023 wydawnictwo Uroboros zaczęło z hukiem, bo nowym wydaniem „Kosiarzy” Neala Shustermana – to historia świata, w którym nie ma głodu, chorób ani wojen, a tytułowi kosiarze jako jedyni decydują, kiedy ma zakończyć się życie danej osoby. Zainteresowanie tytułem okazało się tak ogromne, że dodruk został zamówiony już po kilku dniach. Jeszcze w tym roku ukaże się wznowienie tomu drugiego cyklu oraz – po raz pierwszy w Polsce – tom trzeci.
Część książek fantasy to jednocześnie literatura young adult, która święci obecnie tryumfy popularności. Jedną z najpopularniejszych autorek young adult jest Sarah J. Maas, której cykle „Szklany tron”, „Dwory” oraz „Księżycowe miasto” ukazują się nakładem Uroborosa. Pisarka najchętniej pisze o odważnych i silnych dziewczynach, które nie boją się walczyć o swoje ideały. Ponieważ twórczość Sarah J. Maas króluje na listach bestsellerów, możemy spodziewać się, że gdy tylko pisarka opublikuje kolejną powieść, ta ukaże się nakładem Uroborosa.
Pozostawiając domysły na boku, możemy skupić się na tym, co jest pewne. W 2023 roku nakładem Uroborosa ukaże się m.in. debiutancka powieść Marty Dziok-Kaczyńskiej znanej w sieci jako „Riennahera”, czyli „Elfy Londynu”; pierwsza po ponad dekadzie przerwy powieść Marthy Wells – „Witch King”; nominowana do Goodreads Choice Awards 2022 w kategorii Best YA Fantasy and Science Fiction „Belladonna” autorstwa Adalyn Grace; „The Foxglove King” autorstwa Hannah F. Whitten, fenomen obsypany najważniejszymi branżowymi nagrodami takimi jak Hugo, Nebula, BSFA – „This is How You Lose the Time War” Amal El-Mohtar i Maxa Gladstone’a, a także nowe wydania „Wojny lotosowej” Jaya Kristoffa. To oczywiście dopiero początek zapowiedzi wydawniczych Uroborosa, a kolejne tytuły będą ujawniane w mediach społecznościowych oficyny.
Grupa Wydawnicza Foksal to jeden z największych wydawców na polskim rynku, którego właścicielem jest Empik S.A.; należą do niej renomowane wydawnictwa, z których część jest na rynku od ponad 20 lat. W skład GWF wchodzą m.in. W.A.B., Buchmann, Wilga, Fox Games, Neony, Wilga Play i Uroboros.
źródło: informacja prasowa