Igor Brejdygant, Janusz Głowacki, Marta Kisiel, Martyna Raduchowska czy Anja Rubik – to tylko nieliczni spośród autorów książek proponowanych przez Grupę Wydawniczą Foksal na trzeci i czwarty kwartał 2018 roku. Od thrillerów po opowiadania dla dzieci, od książek historycznych po obyczajowe – fan każdego gatunku znajdzie tu coś dla siebie. Zapoznajcie się z ofertą i powiedzcie, po które ruszycie do księgarń.
Seria archipelagi – Nesterowicz i Głowacki
To będzie bez wątpienia jedna z najgłośniejszych premier jesieni: 17 października ukaże się „Bezsenność w czasie karnawału” – ostatnia książka Janusza Głowackiego. Nawiązująca formą do słynnego „Z głowy” narracja o współczesnej Polsce, dowcipna, ironiczno-sarkastyczna w tonie, gdzie indziej uderzająca w nutę tragizmu, pełna jest błyskotliwych obserwacji oraz – tak charakterystycznych dla tego kultowego autora – reminiscencji z jego życia i kariery w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Na tę bardzo osobistą i poruszającą książkę składają się ostatnie prozatorskie zapiski Głowackiego, nad którymi pracował równolegle z tworzeniem scenariusza do głośnego filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.
Już we wrześniu będziemy mogli przeczytać książkę Piotra Nesterowicza „Jeremiasz”– niesamowitą opowieść o świecie na granicy zagłady i ciemnej stronie natury ludzkiej, autorstwa pisarza i reportażysty nominowanego do nagrody Literackiej NIKE za książkę „Cudowna”.
Proza zagraniczna – Omar El Akkad, André Aciman i… Edward Hopper
„Ameryka w ogniu” Omara El Akkada zainteresuje nie tylko fanów dystopii – debiut powieściowy egipskiego dziennikarza porównywano z takimi książkami, jak „Droga” Cormaca McCarthy’ego i „Spisek przeciwko Ameryce” Philipa Rotha. Główną bohaterką tej futurystycznej wizji wojny i ludzkich dramatów na terenie największego mocarstwa świata jest sześcioletnia dziewczynka, która szybko oswaja się z grozą wojny i staje się niebezpiecznym narzędziem w rękach jednej ze stron sporu.
Do refleksji nad absurdami współczesności skłania natomiast „Dietoland” Sarai Walker – brawurowa powieść satyryczna, okrzyknięta kobiecą wersją „Fight Clubu”, na której podstawie właśnie powstał znakomity serial. To swoisty manifest XXI wieku, rozprawiający się ze światem mody, nierównościami płci, obsesją na punkcie wyglądu i brakiem akceptacji własnego ciała przez kobiety.
We wrześniu ukażą się: autobiograficzna powieść Linn Ullmann, „Niespokojni”, o jej sławnych rodzicach: wybitnej aktorce Liv Ullmann i genialnym reżyserze Ingmarze Bergmanie, oraz powieść „Dziki” Guillerma Arriagi – ambitna i oryginalna fabuła pisarza z Meksyku, który zyskał międzynarodową sławę jako scenarzysta „Babel” i „Amores perros”. Zaś z okazji premiery filmu z wybitną rolą Glenn Close pojawi się nowe wydanie „Żony”, błyskotliwej powieści Meg Wolitzer o małżeństwie pisarzy, w przewrotny sposób podejmującej temat miłości i rywalizacji.
Pochodzący z Aleksandrii, a mieszkający w Nowym Jorku André Aciman zyskał ostatnio sławę dzięki sfilmowanej z wielkim sukcesem książce „Tamte dni, tamte noce”. Jego powieść „Osiem białych nocy” to historia miłosnego zauroczenia: na bożonarodzeniowym przyjęciu na Manhattanie młody mężczyzna poznaje kobietę i przez tydzień umawiają się co wieczór do kina. Czy wraz z odejściem starego roku bohaterowie pozbędą się swoich wątpliwości i obaw? Jedno jest pewne: mało kto potrafi dziś pisać o miłości równie wnikliwie i pięknie, jak Aciman, a jego kameralna powieść to przejmujące studium oczekiwań i nadziei, z jakimi zmaga się każdy, kto rozpoczyna nowy związek.
I jeszcze jedna gratka dla miłośników książek niezwykłych – „W świetle i w mroku”, wyjątkowy tom łączący malarstwo i prozę. Zebrane w nim opowiadania powstały z inspiracji obrazami Edwarda Hoppera. Każde z nich – a autorami są tacy autorzy jak Stephen King, Joyce Carol Oates, Lee Child czy Michael Connelly – łączy się z którymś arcydziełem kultowego amerykańskiego malarza. Alchemia obrazu i słowa – tego przeoczyć nie można!
Kryminał, sensacja, thriller – Bińkowska, Brejdygant, Jodełka, Miłoszewski, Miszczuk i Luca D’Andrea
Już w księgarniach nowa książka Igora Brejdyganta, „Rysa”. To opowieść o policjantce po przejściach pracującej w wydziale zabójstw, która w sprawie serii morderstw dokonanych w Warszawie trafia na tropy prowadzące… do niej samej. Fabuła „Rysy” ma spory związek z biografią autora.
Równie intrygującą historię przynosi „Wczoraj” Felicii Yap – oryginalny thriller w duchu powieści Philipa K. Dicka i scenariusza do filmu „Memento” Christophera Nolana. Mamy tu kryminalną zagadkę, wciągającą intrygę z domieszką wątków miłości, lojalności, zdrady i zemsty. Tylko w jaki sposób znaleźć mordercę, gdy pamięta się jedynie to, co zdarzyło się… wczoraj?
Wrzesień rozpocznie się mocnym akcentem – pasjonującym thrillerem z naukowym sznytem. „Naturalista” Andrew Mayne’a, magika, iluzjonisty i pisarza, opowiada o profesorze biologii obliczeniowej, który widzi prawidłowości tam, gdzie inni widzą chaos. Kiedy pewnego dnia w lasach Montany zostają znalezione zmasakrowane zwłoki byłej studentki profesora, policja uznaje to za atak niedźwiedzia. Naukowiec jest innego zdania i postanawia wykorzystać całą swoją wiedzę, żeby znaleźć zabójcę. Jego dochodzenie zmieni się w grę o życie.
W drugiej połowie września pojawi się w księgarniach kryminał Anny Bińkowskiej, „Nie zapomnij o mnie”, w której z kolejną trudną sprawą mierzyć się będzie para policjantów znanych z debiutanckiej powieści autorki, „Tu się nie zabija”.
W październiku ukaże się nowy thriller autora bestsellerowej „Istoty zła”. Luca D’Andrea ponownie zafunduje czytelnikom moc wrażeń: „Lissy” to mroczna opowieść ukazująca zło w czystej postaci. Kryminalista poszukujący żony, ukryte wysoko w górach gospodarstwo i tajemniczy, szalony pustelnik pomagający kobiecie – to kombinacja, która zapewni czytelnikom pasjonującą lekturę. Mnóstwo emocji czytelnicy odnajdą także w brawurowej gangsterskiej opowieści „Wdowy” Lyndy La Plante, sfilmowanej właśnie w gwiazdorskiej obsadzie.
Pod koniec października w księgarniach pojawi się nowa książka sensacyjna Joanny Jodełki, „2 miliony za Grunwald”, osnuta wokół losów słynnego obrazu Jana Matejki, oraz pełen napięcia domestic thriller, który spodoba się czytelnikom szukającym ciekawych psychologicznie postaci i pełnej zaskakujących zwrotów fabuły – „Skradzione dziecko” Sanjidy Kay.
Jeszcze w październiku przeczytamy kontynuację powieści „Obsesja” bestsellerowej autorki, Katarzyny Bereniki Miszczuk – thriller „Paranoja”, którego akcja rozgrywa w zakładzie medycyny sądowej. Marek Zadrożny zaczyna przyglądać się przypadkom samobójstw, wbrew opinii policji uznając je za podejrzane. Nikt jednak nie chce wierzyć w jego teorie…
Nie będą zawiedzeni także fani i fanki Wojtka Miłoszewskiego – 14 listopada ukaże się jego nowa książka „Kastor”. Tym razem autor przeniesie nas do Krakowa z lat 90., miasta bujnego, ale nie zawsze legalnego biznesu oraz nowych, wyjątkowo brutalnych przestępców szukających okazji do szybkiego zarobku.
Literatura faktu – Gross, Dawkins, Frankopan
Wielbiciele literatury faktu nie będą w tym sezonie zawiedzeni. Już w księgarniach „Osobowość na talerzu. Kim są zwierzęta, które zjadamy?”, w której Barbara J. King próbuje wyjaśnić, dlaczego niektóre zwierzęta lądują na naszych talerzach, a inne uznajemy za przyjaciół. Uwzględniająca najnowsze badania książka skłania do refleksji nad spożywaniem mięsa i skutkami jakie niesie to dla naszej planety.
Pochodzeniu zwierząt poświęcony jest imponujący tom „Opowieść przodka. Pielgrzymka do początków życia”. To jedna z najwybitniejszych książek popularnonaukowych ostatnich dekad i jedyna w swoim rodzaju opowieść o ewolucji. Słynny brytyjski naukowiec Richard Dawkins, autor głośnych rozpraw „Bóg urojony” i „Samolubny gen” prowadzi nas w przeszłość gatunku ludzkiego i wszystkich gatunków zwierząt na naszej planecie. Każdy z rozdziałów stanowi integralną całość, przedstawiając wybrany aspekt biologii, zaś w całości ta fascynująca książka tworzy panoramiczny obraz rozwoju życia na Ziemi.
Z kolei „Jedwabne szlaki. Nowa historia świata” Petera Frankopana to jedna z najdonioślejszych książek historycznych ostatnich lat. Znakomity brytyjski historyk dowodzi ogromnego wpływu krajów Bliskiego Wschodu i Azji na kształtowanie się cywilizacji zachodniej, ukazując bogatą i zaskakującą mozaikę procesów politycznych, gospodarczych, społecznych i kulturowych, prezentując przy tym niesamowity talent narracyjny. Tę wielką książkę czyta się jednym tchem!
W „Brakującej połowie dziejów”, czyli historii Polski napisanej z kobiecej perspektywy, Anna Kowalczyk przedstawia losy i dokonania kobiet zamieszkujących ziemie polskie od czasów przedchrześcijańskich aż po współczesność. Opowiada o życiu codziennym, domowym, rodzinnym, dziejach emancypacji kobiet, warunkach życia oraz funkcjach społecznych, przywracając historii jej ważną, często pomijaną, część. Opowieść wzbogacona będzie rysunkami Marty Frej. I jeszcze jedna książka historyczna o charakterze popularyzatorskim: „Korepetycje z niepodległości” Sławomira Kopra i Tymoteusza Pawłowskiego, w której autorzy wyjaśniają, które z wydarzeń sprzed stu lat ostatecznie zdecydowały o tym, że Polska odzyskała państwowość.
Wśród książek historycznych znajdzie się też wznowienie biografii „Kościuszko. Książę chłopów”, w której Alex Storozynski przybliża postać polskiego bohatera i jego działalność zarówno w ojczyźnie, jak w Ameryce, oraz drugi tom wyśmienitej monografii I wojny światowej, w której Włodzimierz Borodziej i Maciej Górny opisują przemiany jakie zaszły w Europie Środkowo-Wschodniej – „Nasza wojna. Tom II: Narody 1917–1923”.
W październiku ukaże się również wywiad rzeka „…bardzo dawno temu, mniej więcej w zeszły piątek…” – Aleksandra Pawlicka rozmawia z Janem Tomaszem Grossem, kontrowersyjnym polskim historykiem, autorem głośnych książek „Sąsiedzi”, „Strach” i „Złote żniwa”. Kim jest człowiek, który wbija kij w mrowisko polskiej historii?
Wśród jesiennych tytułów literatury faktu warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie książki, które rzucają nowe światło na ważne aspekty współczesnego życia, stawiając szereg niewygodnych pytań. Iza Komendołowicz w książce „Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów” przedstawia obraz środowiska, które decyduje o najważniejszych i najbardziej intymnych obszarach życia Polek. Co takiego dzieje się w polskich gabinetach ginekologicznych, że dla ponad połowy pacjentek wizyty w nich wiążą się ze wstydem, traumą i upokorzeniem?
Siva Vaidhyanathan w książce „Antisocial Media” demaskuje natomiast obecny model biznesowy Facebooka i opisuje manipulacje, jakim poddawany jest na co dzień jego użytkownik, czyli większość z nas. Ta ważna, pasjonująca i przerażająca książka wpisuje się w debatę o roli mediów społecznościowych w zachodnim modelu demokracji.
Powieść obyczajowa – Miszczuk, Kaczanowska i Bednarek, Zdunek
Trzeci kwartał Wydawnictwo W.A.B. otworzy mocnym akcentem. W księgarniach już dostępna jest kontynuacja gorąco przyjętego „Ogrodu Zuzanny”. Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska ponownie zapraszają do Starej Leśnej – w tomie „Ogród Zuzanny. Odważ się kochać” możemy poznać dalsze losy trzech przyjaciółek: Zuzanny, Wioli i Kazi.
W sierpniu ukaże się również „Stroicielka dusz” Aldony Bognar. To piękna opowieść o kobietach, które nie czują się w pełni szczęśliwe, i na których drodze staje tajemnicza stroicielka dusz. Wizyta u niej połączy ich losy i doprowadzi do nieoczekiwanych zmian.
Wrzesień przyniesie fascynującą szwedzką sagę „Czerwony notes” Sofii Lundberg oraz powieść Ewy Zdunek – „Lekarstwo na żal”, w której spotkamy ponownie bohaterkę popularnej „Mediatorki” i jej przyjaciół. Nowa książka to także umiejętne połączenie powieści obyczajowej z historiami rodem z sal sądowych.
Miłośniczki cyklu „Kwiat paproci” Katarzyny Bereniki Miszczuk ucieszy fakt, że już we wrześniu do księgarń zawita „Nowy Sekretnik Szeptuchy”, a w nim szereg niepublikowanych wcześniej przepisów i ciekawostek nawiązujących do bestselerowych powieści „Szeptucha”, „Noc Kupały”, „Żerca” oraz „Przesilenie”!
Kolejna premiera z pewnością zainteresuje wielbicielki i wielbicieli „Ali i Nino”. Na początku października w księgarniach pojawi się kolejna powieść Kurbana Saida – „Dziewczyna znad Złotego Rogu”.
W październiku premierę mieć będą dwie powieści tematycznie zapowiadające już świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. Pierwsza z nich to „Dwanaście życzeń”, debiut dwóch autorek – Karoliny Głogowskiej oraz Katarzyny Troszczyńskiej. Czy istnieje lepszy okres niż Boże Narodzenie, aby przewartościować swoje życie, odnaleźć miłość sprzed lat, odnowić więzi rodzinne i docenić to, co otrzymaliśmy?
Propozycję świąteczną przygotowały też autorki tak lubianego przez czytelniczki „Ogrodu Zuzanny”. Każdy z bohaterów ich nowej powieści, „Okruchy dobra”, mimo że zaprzątnięty własnymi problemami, zdobędzie się na altruistyczny gest wobec bliźniego. Uruchomiona w ten sposób lawina wydarzeń nieoczekiwanie odmieni ich życie.
Poradniki
W połowie września na rynek trafi książka „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”. To świetna lektura w sam raz na nasze czasy, która w nowoczesny, merytoryczny, a zarazem przyjazny sposób podchodzi do zagadnień, które w polskim społeczeństwie zbyt często są zamiatane pod dywan. Książka „#SEXEDPL” została pomyślana tak, by była osiągalna i dostępna dla jak największego grona odbiorców – kosztować będzie jedynie 19,99 złotych. Tak niska cena wynika z non profitowego charakteru publikacji — zarówno Anja Rubik, jak i Wydawnictwo W.A.B. zrezygnowali z jakichkolwiek zysków ze sprzedaży książki, które zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL.
Książki, w których można znaleźć cenne porady i sposoby na rozwiązanie codziennych problemów, jak zwykle ukażą się przede wszystkim pod marką wydawniczą Buchmann. Pozycja „Mocne plecy” Harriet Griffey poświęcona jest jednej z najpoważniejszych przyczyn chorób w naszych czasach – siedzącemu trybowi życia. Z takimi dolegliwościami można jednak walczyć, przekonuje autorka, przedstawiając sprawdzone propozycje łatwych, codziennych ćwiczeń zapobiegających bólom kręgosłupa i głowy, kłopotom trawiennym i uczuciu zmęczenia.
Książka „Sztuka porządkowania życia po szwedzku” poświęcona jest delikatnej kwestii odchodzenia i porządkowania swojego życia przed śmiercią. Co zostawić? W jaki sposób poradzić sobie z nadmiarem listów i fotografii? Jak ukryć sekrety, którymi nie chcemy dzielić się nawet po śmierci i przejść przez bolesny proces pożegnania? Autorka Margareta Magnusson próbuje odpowiedzieć na te i na wiele innych pytań taktownie i czule – jej książka to niezwykłe połączenie poradnika z filozoficzną, pokrzepiającą refleksją.
W październiku ukaże się natomiast „Okagesama. Japoński przepis na dobre życie” – pięknie ilustrowany przewodnik po sztuce, kulturze i tradycjach japońskich. W krótkich rozdziałach znajdziemy informacje m.in. o designie i filozofii wabi-sabi, rytualnych kąpielach onsen, świętach, codziennym życiu, poezji, teatrze, a nawet grach planszowych. Na 224 stronach znajduje się mnóstwo niezwykłych zdjęć i ciekawostek, które przybliżają kulturowo odległy nam kraj.
Nie zabraknie również pozycji parentingowych – w tym sezonie ukażą się „Mama wraca do pracy” Adeli Prochyry, „Jak z nim wytrzymać, kiedy pojawią się dzieci” oraz „Akademia wychowania” Michała Kędzierskiego – poradnik dla rodziców niesfornych dzieci.
Kulinaria
Na początku października ukaże się książka „Jajko” – stworzona w hołdzie najstarszemu składnikowi świata. Napisana przez Kasię i Zosię Pilitowskie, mamę i córkę, właścicielki krakowskiego baru śniadaniowego „Ranny ptaszek”, które doskonale wiedzą, jak wykluwają się najpyszniejsze przepisy.
W tym sezonie na rynku pojawi się druga książka Samar Khanafer, ekspertki od kuchni bliskowschodniej, „Szafran, mięta i kardamon” – zbiór ponad stu przepisów, które pozwolą na nowo odkryć zioła i przyprawy, począwszy od rodzimej natki pietruszki, przez tymianek, kumin czy kolendrę, aż po sumak, anyż oraz szafran. To również czas premiery dwóch nowych książek z zielonej serii: „Tylko paleo” – pomysłowe, zdrowe i błyskawiczne w przygotowaniu przepisy na dania zgodnie z zasadami diety paleo, „Tylko napary” – zbiór przepisów na herbaty i gorące napoje, które oczyszczą organizm, dodadzą siły albo po prostu urozmaicą posiłek.
Natomiast pod koniec października w księgarniach pojawi się książka „Wegańskie słodycze”, w której Karolina Gawrońska, autorka bloga Savory or Sweet dzieli się swoim sekretnymi przepisami. W książce znajdziemy pomysły na popularne słodkości w roślinnej, bezglutenowej i ultrazdrowej wersji. Dla wszystkich, którzy bez wyrzeczeń i bez wyrzutów sumienia chcą cieszyć się pysznymi deserami!
W połowie listopada premierę mieć będzie „Hazana. Kuchnia wegetariańska Żydów z całego świata”. Książka przybliża niezwykle różnorodną kuchnię pełną przepisów na dania sięgające do rozmaitych regionalnych tradycji, od północnoafrykańskiej przez włoską i austriacką po litewską. W tym samym czasie ukaże się nowe, rozszerzone wydanie bestsellerowej książki Bartka Kieżuna, znanego w blogosferze jako Krakowski Makaroniarz. Jego „Italia do zjedzenia” to wyjątkowe połączenie książki kulinarnej i subiektywnego przewodnika po Włoszech.
Fantasy i SF – Sarah J. Maas, Marta Kisiel i Martyna Raduchowska
W sierpniu Wydawnictwo Uroboros serwuje dwie intrygujące, ale jakże różne od siebie powieści. „Immersja” to debiutancka powieść Ericka Pola, polecana przez Jarosława Grzędowicza i Marcina Mortkę. W niedalekiej przyszłości Ben – pracownik instytutu badawczego – bierze udział w eksperymencie naukowym, dzięki któremu jego umysł wkroczy w świat, jaki istniał wiele lat temu na Krecie. Znakomicie wykreowany świat i fabuła, która zmusza do refleksji.
„Alyssa i czary” A.G. Howard to idealny materiał na film dla Tima Burtona! Powieść, o której „USA Today” napisał: „Alyssa to jedna z najbardziej wyjątkowych bohaterek, na które natknąłem się do tej pory. To mroczna, pokręcona, intrygująca i naprawdę romantyczna opowieść”. Lektura obowiązkowa dla fanów Alicji w Krainie Czarów i „Osobliwego domu Pani Peregrine”.
We wrześniu ukażą się trzy zachwycające książki dla czytelników fantasy. „Dwór cierni i róż. Książka do kolorowania” to obowiązkowa pozycja w biblioteczce miłośników twórczości Sarah J. Maas. Kolorowanka zawiera fragmenty powieści z cyklu „Dwór cierni i róż” i kilkadziesiąt ilustracji autorstwa między innymi Charlie Bowater.
Pierwsza część czterotomowej sagi, „Czarny Mag. Pierwszy rok” Rachel E. Carter, to opowieść o bliźniętach, Ryiah i Aleksie, którzy marzą, aby zostać magami. Lecz na tle rówieśników wyróżniają się jedynie niskim pochodzeniem, brakami w wiedzy i niedostatkiem siły fizycznej.
„Małe Licho i tajemnica Niebożątka” Marty Kisiel to zabawna i wzruszająca propozycja dla dzieci – i nie tylko! Książkę polecają Joanna Olech i Aleksandra Szwed. Jesienią Marta Kisiel, tegoroczna laureatka Nagrody im. A Zajdla za najlepsze opowiadanie, opublikuje nie tylko powieść o małym Lichu, ale także swój pierwszy zbiór opowiadań pod tytułem – nomen omen – „Pierwsze słowo”. Przekonacie się sami, że „Szaławiła” to był tylko przedsmak tego, na co stać autorkę!
W październiku będzie w Uroborosie bestsellerowo! Na początek serwujemy coś, na co czeka każdy fan Sarah J. Maas – „Dwór szronu i blasku gwiazd”! Fabuła pobocznej części serii przedstawiona jest z perspektywy Feyry i Rhysanda, a jej akcja rozpocznie się kilka miesięcy po wydarzeniach z „Dworu skrzydeł i zguby”.
Z mocną kontynuacją „Łez Mai” wróci Martyna Raduchowska. „Spektrum” to bardzo nietypowy drugi tom cyklu, pewien eksperyment pisarski i coś innego niż to, czego zapewne wszyscy się spodziewają. Po wielu latach milczenia Martyna Raduchowska w końcu zabiera głos i powraca z nową książką!
Książki dla dzieci & Young Adult
Przedszkolaki z pewnością pokochają bohaterów nowej serii: rezolutną Zuzę i jej wszędobylskiego przyjaciela pieska Zizu. Są oni nierozłączni – razem się bawią, razem odpoczywają, razem chodzą na spacery. Broją też razem. Dzieci poznają krótkie historyjki o tym, co robili i gdzie byli przyjaciele, a przy okazji pomogą Zuzi odnaleźć jej rozbrykanego pupila. „Zuza i Zizu” w księgarniach już październiku.
Z kolei dzieci w wieku od 6–12 lat pokochają Pana Babingtona, który nie jest zwykłym nauczycielem. Gdy trafia do klasy 12B zmienia się wszystko – lekcje przestają być nudne, dzieci odkrywają lub rozwijają swoje talenty, zaczynają dziać się cuda… Najbardziej niezwykłe w tym nauczycielu jest to, że zupełnie nie chce być postrzegany jako niezwykły… „Pan Babington i jego niezwykła klasa” także w październiku.
Dla dzieci już wprawionych w czytaniu Wydawnictwo Wilga ma mnóstwo propozycji: „JuniorChef. Światła, kamery, gotujemy…”, superrelacja zza kulis programu kulinarnego, okraszona przepisami i poradami dla miłośników gotowania, drugi tom „Niemożliwych detektywów”, serii dla miłośników zagadek, „Dziewczyny kodują. Poradnik”, bestseller New York Timesa, książka z mnóstwem praktycznych wskazówek dotyczących programowania.
Miłośników zwierząt i dobrego humoru niewątpliwie rozśmieszy „Zabawne życie zwierząt”, fantastycznie napisane przez wybitnego komika Jamesa Campbella i zilustrowane przez wielokrotnie nagradzanego Roba Jonesa. Z kolei w ukochanej przez czytelników serii „Psierociniec” ukaże się kolejna, trzecia książka, pod tytułem „Niepiesek”.
Dla wszystkich pasjonatów nauki i ciekawskich dzieci przygotowaliśmy „Tajemniczy świat pod stopami”. Mali czytelnicy dowiedzą się, jak zbudowane jest wnętrze Ziemi, jakie skarby można znaleźć pod powierzchnią oraz jakie zwierzęta mają tam swoje kryjówki.
Setna rocznica odzyskania niepodległości to świetny powód do tego, by zaciekawić historią naszego kraju najmłodsze pokolenie czytelników. „Wielka księga małego patrioty” pozwoli dzieciom lepiej poznać Polskę – jej historię, przyrodę, bohaterów. Wiedza o Polsce przestanie być nudna! To idealna propozycja dla dzieci w wieku od 6–12 lat.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia także będą okazją, aby sięgnąć po odpowiednie książki. „Święta z dziadkiem” to ciepła i pełna nadziei opowieść dla najmłodszych. O potrzebie troski o naszą planetę – nie tylko dla siebie samych, lecz także dla następnych pokoleń. Premiera książki już w październiku! O tym, że w święta mogą wydarzyć się prawdziwe cuda przekona się też mały Teo, który samotnie wypatruje pierwszej gwiazdki. Czy spełni się jego świąteczne życzenie i w końcu zyska przyjaciół? Premiera książki „Świąteczne życzenie” – pod koniec października. Coś świątecznego przygotowaliśmy także dla nieco starszych dzieciaków, w tym dla wszystkich fanek Emi. „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” szykuje się do Świąt. Czy uda im się odnaleźć tam magię świąt? Dowiecie się już w listopadzie.
W tym sezonie również dwie świetne propozycje dla młodzieży: „Alan Cole nie jest tchórzem” Erica Bella to opowieść o trudnym zmaganiu się z problemami w rodzinie i coming outem – ukaże się jeszcze we wrześniu. Pod koniec października do księgarń zawita „Story of my life”, czyli wyjątkowy zbiór stu czterdziestu stories – nowej formy literackiej tworzonej przez nastolatków dla nastolatków. To książka, która pokazuje, co naprawdę czują i myślą młodzi ludzie.
Oczywiście jak zawsze będzie też mnóstwo nowości dla najmłodszych. Cztery kolejne książki z bestsellerowej serii „Krok po kroku”, dwie kolejne książeczki z ulubieńcem przedszkolaków „Królikiem Frankiem”, nowe serie: m.in. „Miś Koralik” i wiele, wiele innych.