Aktualności

Audiobooki Marka Krajewskiego oraz konkurs PocketBooka na 7. urodziny Woblinka

Dokładnie 6 grudnia 2010 roku powstała jedna z najpopularniejszych księgarni książek elektronicznych w Polsce. Woblink od 7 lat nie tylko dostarcza i konwertuje e-booki, ale też aktywnie promuje czytelnictwo, współorganizując takie akcje jak Czytaj PL czy Święto E-papieru. W tym roku właśnie z okazji swoich urodzin Woblink rozpoczął publikację audiobooków własnej produkcji. Na pierwszy ogień poszły dwa tomu bestsellerowego „Mocka” autorstwa Marka Krajewskiego. Nie mogło też zabraknąć konkursu, w którym można wygrać czytniki e-booków marki PocketBook!

Najnowsze audiobooki o przygodach Mocka!

Marek Krajewski jest najpopularniejszym polskim pisarzem kryminałów retro. Ba! Uważany jest w naszym kraju za ojca chrzestnego tego gatunku. To on zapoczątkował na niego modę w 1997 roku, publikując słynne „Śmierć w Breslau”. Do fascynacji autorem przyznają się nawet jego literaccy konkurenci, jak np. Katarzyna Bonda.

Eberhard Mock jest najpopularniejszym bohaterem literackim M. Krajewskiego. Przygody tego cynicznego, brutalnego i prywatnie nieszczęśliwego śledczego zostały przetłumaczone na ponad 20 języków (niezwykle korzystnie o serii pisał m.in. New York Times). Recenzenci często podkreślają, jak bardzo mroczne i turpistyczne są to historie. Dość powiedzieć, że Mock w swojej karierze zajmował się sprawą morderców, którzy zamurowywali żywcem swoje ofiary, zostawiali w ich trzewiach żywe skorpiony czy porywali je z odległego kraju, by prowadzić na nich nieludzkie eksperymenty. Prowadził śledztwa w Breslau zarówno, gdy do władzy dochodzili naziści, jak i w czasie, gdy w jego obrębie toczyły się już walki z Armią Czerwoną.

Marek Krajewski przerwał pisanie przygód o tym słynnym funkcjonariuszu policji na ponad 7 lat, by powrócić do nich w tym i poprzednim roku powieściami „Mock” i „Mock. Ludzkie zoo”. Ukazują one, jakie przerażające zbrodnie sprawiały, że Mock, walcząc z potworami, sam zaczął posuwać się do czynów moralnie wątpliwych. Czynów, które później stawały się jego stałą praktyką.

Fani oszaleli z zachwytu, sprzedaż nowych przygód Mocka pobijała kolejne rekordy. A właśnie teraz Woblink wypuścił oba tomy w swojej produkcji audiobookowej. Powieści czyta najpopularniejszy polski lektur, Krzysztof Gosztyła, który także nie szczędzi komplementów książkom Marka Krajewskiego.

Konkurs urodzinowo-świąteczny z PocketBookiem

Także z okazji swoich urodzin Woblink wraz z PocketBookiem przygotowali konkurs, w którym można wygrać czytnik… na świąteczny prezent dla bliskiej Wam osoby! Jedyne co musicie zrobić to opisać śmieszną, wzruszającą lub po prostu ciekawą świąteczną historię związaną z osobą, która ma zostać nagrodzona, a następnie przesłanie jej na maila konkurs.woblink@gmail.com .

Do wygrania:

  1. Miejsce: Pocketbook Touch HD 2 + bon 150zł na zakupy w Woblinku,
  2. Miejsce: Pocketbook Touch Lux 3 Matte Gold + bon 100zł na zakupy w Woblinku,
  3. Miejsce: Pocketbook Basic Lux + bon 50 zł na zakupy w Woblinku.

Ogłoszenie wyników nastąpi 14 grudnia na fanapge'u księgarni. Regulamin konkursu dostępny na TEJ  stronie.

To jeszcze nie wszystko! Woblink zapowiada kolejne niespodzianki w najbliższych tygodniach, m.in. premiery kolejnych audiobookowych produkcji.

Artykuł sponsorowany

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy