Ekranizacje

Fantastyczne zwierzęta zobaczymy ponownie w przyszłym roku. Znany jest już tytuł!

Film Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć pozwolił fanom Harry’ego Pottera jeszcze raz odwiedzić magiczny świat wykreowany przez J.K. Rowling, a przede wszystkim zobaczyć to, co wcześniej było dla nich ukryte. Oto bowiem widz mógł sprawdzić, jak wygląda czarodziejstwo w Nowym Jorku w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Film Davida Yatesa ze scenariuszem J.K. Rowling okazał się strzałem w dziesiątkę. Kontynuacja Fantastycznych zwierząt trafi do kin 16 listopada przyszłego roku. Znamy też już tytuł!

W filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć śledziliśmy losy Newta Scamandera, który powrócił do Nowego Jorku z wyprawy mającej na celu odnalezienie i opisanie szeregu magicznych bestii. Roztrzepany młodzieniec z tendencjami do pakowania się w kłopoty i walizką pełną niesamowitych stworzeń zapewnił widzom nie lada rozrywkę. Raczej niewinny problem, z którym przyszło mu się zmierzyć szybko przerodził się w prawdziwy koszmar z udziałem jednego z najgroźniejszych czarodziejów tamtych czasów – Gellerta Grindelwalda (znanego również z kart powieści Rowling).

Kontynuacja hitu z zeszłego roku ma się skupić na postaci tego czarnoksiężnika. Skąd wiadomo? Ano właśnie można takie przypuszczenie wysnuć z opublikowanego wczoraj tytułu filmu, który brzmi Zbrodnie Grindelwalda (Crimes of Grindelwald). Poza tym, kto zatrudniłby Johnny’ego Depp, pozwolił mu zagrać zaledwie kilka minut i w kontynuacji już go nie uwzględnił? Reżyserem będzie ponowie David Yates, za scenariusz opowiada tak jak poprzednio J.K. Rowling. Wygląda więc na to, że produkcja jest w odpowiednich rękach.

W filmie pojawią się bohaterowie, których mieliśmy okazję poznać w zeszłym roku: Newt Scamander, Tina i Queenie Goldstein, Jacob Kowalski i oczywiście Grindewald. Nie zabraknie również nowych twarzy. Wśród nich najwięcej emocji wzbudza młody Albus Dumbledore, w którego wcieli się Jude Law. Pewne przesłanki wskazują również, że w filmie zobaczymy Nicholasa Flamela. Poznamy także brata Newta – Theseusa oraz jego narzeczoną Letę Lestrange (ciekawe jaki jest jej stopień pokrewieństwa z niesławną Bellatrix Lestrange). Już sama lista bohaterów gwarantuje doskonałą zabawę.

Akcja nowego filmu zostanie osadzona nie tylko w Nowy Jorku – mamy również zwiedzić magiczny Paryż i Londyn. Wydarzenia rozegrają się kilka miesięcy po ostatnich perypetiach Newta Scamandera.

Czekamy zatem z niecierpliwością. Niecały rok dzieli nas od kolejnej niewątpliwie magicznej i niezapomnianej przygody.Autor Oskar Grzelak

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy