Zapowiedzi

Nowa trylogia Charlaine Harris, autorki Czystej krwi

Już niedługo fani Charlaine Harris będą mogli zakupić pierwszy tom najnowszej trylogii pisarki. Książka pod tytułem “Texoma” trafi na półki jesienią przyszłego roku.

Historia opiera się na wcześniejszym opowiadaniu autorki “The Gunnie” rozgrywa się w alternatywnej historii USA. Kraj jest podzielony na sześć rejonów i znajduje się w złej kondycji spowodowanej Wielkim Kryzysem oraz zabójstwem Franklina Delano Roosevelta. Nowe terytoria to między innymi Nowa Brytania (oprócz Georgii), kontrolowana przez Kanadę Nowa Ameryka, południowo-wschodnie Dixie, Święte Imperium Rosyjskie – czyli kolonie Kalifornia i Oregon, a także wschodnio-zachodnia Texoma.

Główny wątek powieści przedstawia historię niezależnej najemniczki Lizbeth Rose polującej w meksykańskim mieście granicznym na zlecenie rosyjskich czarowników. Pisarka oznajmiła: “Wszyscy pisarze kochają historie typu: co by było, gdyby… Zafascynowała mnie idea napisania o alternatywnej Ameryce, widzianej oczami profesjonalnego zabójcy na zlecenie, który w dodatku okazuje się kobietą”. Książka zapowiada się interesująco, przeczytacie?:)

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy