Zapowiedzi

Najlepsze książki na wiosnę

Jak zawsze miesiąc zacznijmy zapoznaniem się z najciekawszymi nowościami wydawniczymi, których warto wyglądać w księgarniach. Tak się składa, że dziś premiery aż pięciu interesujących pozycji. Które z nich trafią do Waszej biblioteczki?

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprezentowało polską okładkę najnowszej powieści George'a R.R. Martina. Największą zagadką dla tłumacza okazał się wieloznaczny i nietypowy tytuł, stąd kontrowersyjna decyzja wybrania pojęcia najbliższego mu w języku polskim.


Dan Brown znany jest z powieści mrocznych i łamiących tabu. Zajrzał za kurtyny katolicyzmu i zgłębiał tajemnice związane z życiorysem Jezusa Chrystusa, ale tym razem zmierzył się z kwestią ostateczną. Co ukrywają urzędy skarbowe? Czyją krew mają na rękach? Pierwsza powieść Dana Browna, której fabuła osadzona jest w Polsce.


Peter Wohlleben sięga w swojej twórczości zarówno do natury, jak i mistyki. "Pamięć złotych rybek" to odwzorowanie rzeczywistości bliskiej nam, a zarazem tak obcej, że na poły mitycznej. Będziecie przejęci i zdumieni. Językowo to arcydzieło na miarę "Śmierci pięknych saren" Oty Pavla.


Jeśli myślisz, że "Zniszcz ten dziennik!" był pozycją odkrywczą, a kolorowanki dla dorosłych postawiły na głowie ogólnoświatowe trendy, to znak, że jeszcze nie zetknąłeś się z "Tak było!". Ta książka to nowość, absolutne odkrycie i pozycja obowiązkowa.


Absolutny majstersztyk. Lisbeth Salander i Mikael Blomkvist to papierowe postaci bez charakteru w porównaniu z tytułowym "Chłopakiem...". Thriller, który docenił sam Stephen King. Dowód na to, że Paula Hawkins nie tylko nie powiedziała ostatniego słowa, ale że jej debiut był zaledwie zapowiedzią jej możliwości.

AKTUALIZACJA:
Oczywiście wszystkie pozycje należy traktować z przymrużeniem oka, w końcu dzisiaj 1 kwietnia. Cieszymy się, że się Wam spodobały nasze pomysły. Za rok wymyślimy kolejne ciekawe pozycje!

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy