Ekranizacje

Ekranizacja książki Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo z pierwszym zwiastunem

"The Zookeeper's wife" to adaptacja powieści opartej na prawdziwej historii, która rozegrała się w Polsce w czasie II wojny światowej. Bohaterami opowieści są Jan i Antonina Żabińscy, którzy stworzyli warszawskie ZOO i na jego terenie, a także w klatkach po zabitych zwierzętach i w piwnicy własnej willi ukrywali setki uciekinierów z getta. Aby utrudnić odkrycie ich, nadawali podopiecznym zwierzęce przydomki, zaś zwierzętom - ludzkie. Autorką powieści "Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo" jest Diane Ackerman, a na język polski przełożyła ją Olga Zienkiewicz.

W roli małżeństwa Żabińskich w “The Zookeeper’s wife” wystąpią Jessica Chastain oraz Johan Heldenbergh. Film trafi do kin w marcu 2017 roku, wtedy też możemy spodziewać się wznowienia powieści. Poniżej prezentuję zwiastun produkcji.

Tak o książce pisze wydawca:

Bestseller na liście New York Times a. Prawdziwa opowieść o Janie i Antoninie Żabińskich: twórcach warszawskiego ZOO, którzy podczas wojny ocalili przed śmiercią setki przeszmuglowanych uciekinierów z getta. Ukrywali ich na terenie ogrodu, w piwnicy swojej willi i w klatkach po zabitych lub zaginionych zwierzętach. Dla kamuflażu gościom nadawano zwierzęce przezwiska, a zwierzęta nosiły ludzkie imiona. Niezwykła historia o odwadze, ludziach i naszych braciach mniejszych zdumiewająca, mądra i zabawna.

 

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy