W 2018 telewizja internetowa Hulu ogłosiła rozpoczęcie prac nad przeniesieniem znajdującego się pod redakcją George’a R.R. Martina i Melindy M. Snodgrass książkowego uniwersum Dzikich kart na małe ekrany. Po ponad dwóch latach projekt przechodzi pod skrzydła należącej do NBC platformy streamującej filmy i seriale Peacock.
Dzikie karty to niemal trzydzieści wydanych w formie książkowej powieści i zbiorów opowiadań przeróżnych autorów oraz dalszych kilkanaście krótszych tekstów publikowanych w internecie, które łączy wspólne superbohaterskie uniwersum. Pierwsza książka z serii ukazała się w 1987 i od tamtego czasu w projekcie wzięło już udział ponad czterdziestu pisarzy i pisarek. Dzikie karty znajdują się pod opieką redakcyjną George’a R.R. Martina i Melindy M. Snodgrass. Projekt swój początek miał w trwającej dwa lata kampanii gry fabularnej Superworld prowadzonej przez George’a R.R. Martina swoim znajomym po piórze.
Fabuła Dzikich kart rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości, w której po drugiej wojnie światowej na Ziemi wypuszczony został obcy wirus, obdarzający garść ocalałych nadzwyczajnymi mocami – niektórzy zyskali nadludzkie zdolności umysłowe i fizyczne, innych dotknęły najprzeróżniejsze deformacje, nieliczni opowiedzieli się po stronie zła.
Telewizja Hulu planowała produkcję przynajmniej dwóch seriali opartych na uniwersum Dzikich kart. Scenarzystą i producentem wykonawczym obu miał być Andrew Miller. Z transferem projektu z Hulu do Peacocka powiązane jest zwolnienie Millera. W chwili obecnej poszukiwany jest nowy showrunner. Prace nad scenariuszami prawdopodobnie rozpoczną się od nowa. Nie wiadomo również na razie, ile seriali sygnowanych marką Dzikich kart zamierza Peacock zrealizować.
Producentami wykonawczymi projektu pozostali George R.R. Martin i Melinda M. Snodgrass.
źródło variety