Tylko w tym tygodniu macie szansę kupić ebooki Czarnej Owcy ponad 50% taniej! Pod szyldem wydawnictwa Czarna Owca ukazują się książki znanych i cenionych pisarzy, polskich oraz zagranicznych. Wrażenie robi zwłaszcza ich oferta kryminałów – wśród nich znajdziecie ebooki Camilli Läckberg, Stiega Larssona czy Vincenta V. Severskiego. Równie dobrze prezentują się tytuły zaliczane do prozy, na czele z „Odyseją nowojorską” Kristophera Jansma, i poradników popularnonaukowych, w gronie których są między innymi „Mięsoholicy” Marty Zaraskiej i „Śmierć wisi w powietrzu” Kate Winkler Dawson. W promocji znalazło się prawie pół tysiąca tytułów w rabatach sięgających 58%.
Przez trzy dni, od 9 do 11 października, na Woblinku znajdziecie przecenione ebooki, codziennie z innej kategorii. W środę będzie to proza, we czwartek poradniki popularnonaukowe, a w piątek kryminał. Bardzo trudno byłoby wymienić wszystkie warte uwagi tytułu, jakie znalazły się w promocji, dlatego wybraliśmy kilka najciekawszych ebooków z każdej kategorii.
Środa, 9 października: proza
Promocja Woblinka rozpoczyna się od prozy. Znalazły się w niej prawie wszystkie książki należące do szmaragdowej serii skupiającej się na losach rodzin w trudnych czasach. Każda z nich jest wielowątkową opowieścią pełną miłosnych perypetii i poruszających dramatów. Polecamy zwłaszcza „Paryż” Edwarda Rutherfurda, w którym historia miasta przeplata się z burzliwymi dziejami czterech rodów. Losy bohaterów i francuskiej stolicy splatają się na przestrzeni wieków, pokazując w jaki sposób osada handlowa położna na brzegu Sekwany zmieniła się w jedno z najbardziej uwielbianych miast na świecie.
Warto zwrócić uwagę na powieść „Immortaliści” Chloe Benjamin. To fantastyczna, pełna smutku i melancholii opowieść o magii, przepowiedniach, miłości i walce z własnym przeznaczeniem. Autorka stawia na kartach swojej powieści pytanie o to, w jakim stopniu ludzkie życie zależy od przypadku i w jakim stopniu możemy panować nad swoim losem. Akcja dzieje się pod koniec lat 60. XX wieku na Manhattanie. Pewnego letniego dnia rodzeństwo Goldów odwiedza cygańską wróżkę, która przepowiada każdemu z nich datę śmierci. Od tej chwili czwórka bohaterów zostaje naznaczona pozornie błahą przepowiednią niczym klątwą.
Kolejnym wybranym przez nas tytułem jest „Odyseja nowojorska” Kristophera Jansmana opowiadająca historię przyjaciół, którzy po ukończeniu college’u wyruszają do Nowego Jorku, gdzie muszą zmierzyć się z ambicjami, pasją, miłością, nadzieją i dorosłością.
Fanów dobrej powieści obyczajowej nie rozczaruje także „Kąpielisko” Libby Page będące opowieścią o dwudziestokilkuletniej Kate, która w ramach swojej pracy przygotowuje artykuł dotyczący lokalnego kąpieliska. Wśród lokalnej społeczności krąży plotka, że ma ono zostać zamknięte. Walcząca z atakami paniki Kate zaprzyjaźnia się ze stałą bywalczynią kąpieliska i razem z nią postanawia walczyć o to wyjątkowe miejsce.
Wolicie pozycje z pogranicza faktu i prozy? W takim razie sięgnijcie po „Miasto gniewu” Ryana Gattisa. Przedstawiono to bezprawie panujące w Los Angeles w 1992 roku, które zabrało życie sześćdziesięciu osób. Gattis napisał ambitną opowieść znajdującą się granicy reportażu i fabuły, która pozostaje z czytelnikiem na długo po zakończonej lekturze.
Czwartek, 10 października: poradniki popularnonaukowe
Drugi dzień promocji jest poświęcony poradnikom popularnonaukowym. Znalazło się w niej sporo tytułów poświęconych zwierzętom. „Co myśli i czuje pies. Przygody ze zwierzęcą neuronauką” Gregory’ego Bernsa to zapis przełomowych badań autora, które mają pokazać jak bardzo podobne są mózgi ludzi i zwierząt. Berns zadał sobie pytanie „czy psy przeżywają emocje jak ludzie” – aby poznać odpowiedź na to pytanie wytrenował psy tak, aby świadomie przeszły badanie MRI, co umożliwiło badaczom poznanie i zrozumienie, co czują badani podopieczni.
Kolejną książką tego autora jest „Jak kochają nas psy. Tajemnica psiego mózgu”. Tym razem Berns, oddany miłośnik psów, chce znaleźć odpowiedź na pytanie o to, co czuje jego ukochany pupil.
Swoją cegiełkę do lepszego zrozumienia i docenienia zwierząt dołożył także John Bradshaw. W swojej książce „Zwierzęta wśród nas. Jak zwierzęta czynią nas ludźmi” wyjaśnia dlaczego wspólne mieszkanie ze zwierzętami od zawsze stanowiło stały element człowieczeństwa. Autor uważnie przegląda się również bardzo często sprzecznym relacjom, jakie łączą ludzi i zwierzęta.
Eli H. Radinger postanowił skupić się na wilkach. W książce „Mądrość wilków” przedstawił zdumiewające fakty z życia tych zwierząt i pokazuje, że cechują je takie same wartości jak ludzi – oddanie wobec rodziny, zaufanie do bliskich, radzenie sobie z porażkami i ze śmiercią.
W czwartkowej promocji warto zwrócić uwagę na „Mięsoholików” Marty Zaraskiej. Pozycja ta nadaje się zarówno dla zadeklarowanych mięsożerców, jak i wegan. Zaraska opisuje jedną z najbardziej trwałych ludzkich tradycji wyjaśniając, dlaczego konsumpcja mięsa wpływa i będzie wpływać na nasze organizmy i świat wokół nas.
Kolejną książką jest „Śmierć wisi w powietrzu” Kate Winkler Dawson podejmująca temat wielkiego smogu londyńskiego z 1952 roku, który wciąż pozostaje jednym z najtragiczniejszym w skutkach zanieczyszczeń powietrza na świecie.
Ostatnim z polecanym przez nas tytułów z tej kategorii jest „Wyśpij się!” Arianny Stassinopolulos Huffington. Autorka w swojej książce zawarła szereg trafnych wskazówek i zaleceń dotyczących tego, jak czerpać garściami zdrowotną potęgę dawaną nam przez sen. Ta oparta na badaniach pozycja przybliża zagadnienia dotyczące zarówno samej historii snu, jak i roli marzeń sennych, a także pokazuje, jak ważną rolę w naszym życiu pełni sen.
Piątek, 11 października: kryminał
Piątek upłynie nam pod znakiem bestsellerowych kryminałów na czele z powieściami Läckberg, Severskim i Larssonem. Camilla Läckberg, określana mianem szwedzkiej królowej kryminału, jest jedną z najpopularniejszych autorek na świecie. Popularność zawdzięcza serii powieści kryminalnych rozgrywających się w Fjällbace, małym szwedzkim miasteczku, które w rzeczywistości jest rodzinną miejscowością autorki. W najnowszym tomie sagi o Fjällbace, „Czarownicy” Läckberg przedstawia trzymającą w napięciu historię zaginięcia czteroletniej Linnei, które do złudzenia przypomina tragedię sprzed lat. Policjanci z komisariatu w Tanumshede będą musieli znaleźć związek między obiema sprawami, a pomoże im w tym pisząca książkę o tajemnicy sprzed lat Erika Falca.
Pisząc o kryminałach Czarnej Owcy, nie można nie wymienić serii powieści kryminalnych „Millennium”. To jedna z najpopularniejszych książkowych serii XXI wieku. Stieg Larsson, autor pierwszych trzech tomów, stworzył rewelacyjną sagę kryminalną, która na stałe weszła do popkultury. Głowni bohaterowie, dziennikarz Mikael Blomkvist i hakerka Lisbeth Salander podejmują pełne ryzyka zadania, które trzymają czytelnika w napięciu do ostatniej strony.
Po śmierci Larssona cykl kontynuuje, w oparcie o jego luźne notatki, David Lagerkrantz.
Naszą kolejną propozycją są powieści Vincenta V. Severskiego – bestsellerowego polskiego autora powieści kryminalno-sensacyjnych. Debiutował w 2011 roku powieścią „Nielegalni”, która otwiera czterotomowy cykl pod tą samą nazwą. Fabuła książek Severskiego rozgrywa się w środkowoeuropejskiej rzeczywistości. Pierwszy tom skupia się na wycieku informacji o sekretnym archiwum NKWD, w którym znajdowały się dokumenty z czasów II wojny światowej. Są one łakomym kąskiem, który może sporo pozmieniać na ardenie międzynarodowej. Do akcji wkraczają między innymi szpiedzy z Polski, Białorusi i Ukrainy.
Wartym uwagi tytułem są także „Ruchome piaski” Maliny Persson Giolito. Główna bohaterka, Maja Norberg, jest jedyną ocalałą ze szkolnej strzelaniny. Przez dziewięć miesięcy czeka w więzieniu na proces – jest oskarżona o masowe zabójstwo. Wśród ofiar znaleźli się miedzy innymi chłopak Mai i jej najlepsza przyjaciółka. Czy dziewczyna jest morderczynią, czy może ofiarą? Teraz, na sali sądowej będzie mogła przedstawić swoją historię. W tym roku na Netflixie pojawiła się serialowa wersja powieści „Ruchome piaski” pod tym samym tytułem.
Promocja na ebooki wydawnictwa Czarna Owca trwa tylko trzy dni, co więcej, lista dostępnych w niej książek zmienia się codziennie. Polecamy pospieszyć się z zakupem i skompletować listę lektur na coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory.
Artykuł sponsorowany