Ciekawostki

Zrób sobie Hogwart z pokoju

Ciężko powiedzieć, czy J.K. Rowling pisząc swoją pierwszą powieść o Harrym Potterze, przypuszczała w jak gigantycznych rozmiarów biznes przerodzi się wytwór jej wyobraźni. Bo mówiąc o przygodach chłopca, który przeżył, nie da się już myśleć tylko o serii powieściowej. Są przecież i filmy, i kolorowanki, konwenty, zjazdy, sztuki teatralne, a także różnego rodzaju gadżety. Zwłaszcza tych ostatnich jest cała moc. Można sobie na przykład swoje przytulne gniazdko wyposażyć tak, żeby nikt już nigdy nie miał wątpliwości, która książka jest tą najlepszą.

PBteen wypuściło właśnie niesamowitą linię artykułów domowego użytku sygnowanych marką Harry’ego Pottera. Szczególnie duży wybór mają pasjonaci spania. W sklepie dostępna jest na przykład gustowna pościel inspirowana wyglądem „Proroka Codziennego”, czyli gazety wydawanej przez czarodziejów dla czarodziejów. Przynależność do ulubionego domu możesz podkreślić poduszką z odpowiednim godłem, a jeśli jesteś fanem tajemnic, to na pewno spodoba ci się ta z ukrytą mapą Hogwartu i przysięgą Huncwotów (ukryta zawartość ujawnia się w ciemnościach). Miłośników quidditcha z pewnością ucieszą zegarki w kształcie złotego znicza. Dla odważnych natomiast idealne będzie Zwierciadło Ain Eingarp pokazujące najgłębsze, najbardziej utęsknione pragnienia serca.

Plus kolekcji jest taki, że każdy fan uniwersum nakreślonego przez J.K. Rowling powinien znaleźć coś dla siebie niezależnie od zasobności sakiewki czy wielkości stosów złotych galeonów trzymanych w osobistej skrytce w banku Gringotta. Minusem jest to, że przesyłki są realizowane jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Ale może masz w USA rodzinę lub znajomego, który zawsze chętnie wyśle sowę z wytęsknionym gadżetem.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy