Aktualności

Dziecięce opowiadania Howarda Phillipsa Lovecrafta – po raz pierwszy w Polsce!

W niedzielę, 20 sierpnia 2017 r., z okazji 127. urodzin Howarda Phillipsa Lovecrafta portal Lubię Grozę i Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru przygotowały prawdziwą gratkę dla największych fanów Samotnika z Providence. Niepublikowane wcześniej w naszym kraju, po raz pierwszy przetłumaczone na język polski dziecięce opowiadania Lovecrafta, które napisał w wieku 6–12 lat.Publikację e-bookową można pobrać w księgarni internetowej Woblink albo na Masz-Wybor.com.pl (strona Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru).

Publikacja jest darmowa, można ją pobrać nieodpłatnie, lecz twórcy upraszają, by potraktować ją jako dystrybuowaną na licencji donationware. Oznacza, to że zrzekają się oni wszelkiego wynagrodzenia i proszą, by w zamian dokonać wpłaty na niżej opisany cel charytatywny. Niecałe 9 dni temu przez północną Polskę przeszedł straszliwy kataklizm na niespodziewaną skalę.

Żywioł siał zniszczenie niczym Wędrowiec na Wietrze, Ithaqua z utworów Augusta Derletha. 6 osób nie żyje, a ponad 50 zostało rannych, zniszczone są budynki, zerwane linie energetyczne, ok. 30
hektarów lasu „zniknęło zupełnie”... Ofiarom śmiertelnym nie możemy już pomóc, ale mieszkańcom Rytla i okolic – jak najbardziej.

Wydawnictwo wraz z portalem Lubię Grozę prosi też - w przypadku docenienia akcji z ich strony - o wyslanie,  min. 10 złotych na rzecz ofiar nawałnicy. Możecie to zrobić, wpłacając środki na konto PCK (przez stronę https://pomagam.zrzutka.pl/na-ratunek- po-burzy-guab73), wysyłając na rzecz Caritasu 4 płatne SMS-y pod numer 72052 z treścią WICHURA lub wpłacając środki bezpośrednio na poniższe, wskazane przez sołectwo Rytel, konto (koniecznie z dopiskiem NAWAŁNICA):

Bank Spółdzielczy w Czersku
Numer konta: 30 8147 0002 0008 1953 2000 0010
STOWARZYSZENIE NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY RYTLA I OKOLIC –NASZYM DZIECIOM (KRS:0000306310, NIP: 5552085540).

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy