Ciekawostki

W Gdańsku wystartuje mobilna biblioteka dla seniorów i chorych!

Startuje Gdańska Biblioteka Mobilna. Działalność rozpocznie 16 stycznia 2017. Ma ona zadbać o dowożenie i odbieranie książek od osób, które z powodu choroby, niepełnosprawności lub wieku nie mogłyby skorzystać z oferty biblioteki samodzielnie.

Katarzyna Littwin, dyrektor Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej, wyjaśnia, że osoby uwięzione w domach są w szczególne trudnej sytuacji, a stały i bezpłatny dostęp do książek sprawi, że ich codzienność stanie się bardziej atrakcyjna. Spółdzielnia na co dzień zajmuje się aktywizacją zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Członkowie przez cały czas zastanawiają się, jak poprawić jakość życia seniorów czy osób niepełnosprawnych.

Książki przechowywane będą na co dzień w siedzibie GSS, jednak miejsce to nie będzie pełnić funkcji biblioteki stacjonarnej. Już 16 stycznia pierwsi gońcy z książkami wyruszą do potrzebujących. Z początku oferta skierowana będzie do około pięciuset podopiecznych spółdzielni, a z czasem także do wszystkich zainteresowanych gdańszczan. Autorzy pomysłu liczą, że do końca 2017 roku z usług biblioteki będzie korzystać regularnie przynajmniej 50 osób.

Aż 150 sztuk książek przekazała sama dyrektor, a 570 pracownicy Grupy LOTOS S.A. Atrakcyjne i niezniszczone pozycje może przekazać każdy zainteresowany, kontaktując się pod adresem gdagss@wp.pl.

Zamówić książki z biblioteki można za pośrednictwem strony internetowej, zaś osoby bez dostępu do internetu otrzymają od opiekunów z GSS katalogi książek. Biblioteka planuje nawiązać współpracę m.in. z dziennymi klubami oraz domami pomocy, by stale rozszerzać swoją działalność.

zródło: http://gss.org.pl

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy