Aktualności

Pół Wieku Poezji Później z premierą na urodziny Andrzeja Sapkowskiego

Fani wiedźmina przygotowali nietypowy prezent urodzinowy dla Andrzeja Sapkowskiego - w jego 70. urodziny odbędzie się premiera fanowskiej produkcji rozgrywającej się w stworzonym przez niego świecie.

"Pół Wieku Poezji Później" („Alzur's Legacy”) opowiada o Lambercie, ostatnim z wiedźminów. Film trwa około godziny, a do sieci trafi 21 czerwca 2018 roku. Twórcy, ogłaszając datę premiery, wypuścili jednocześnie zwiastun produkcji.

"Pół Wieku Poezji Później" reżyseruje Jakub Nurzyński, a scenariusz przygotowali wraz z nim Dariusz Gabryelewicz i Brunon Hawryluk. Na ekranie pojawią się m.in.: Mariusz Drężek (Lambert), Magdalena Różańska (Triss) i Zbigniew Zamachowski (Jaskier).

Opis fabuły:
W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy