Ciekawostki

Nietypowe spotkanie autorskie odbędzie się w Poznaniu

O historii polskiej mafii opowiadać będą Artur Górski - autor książek o "Masie" oraz sam "Masa", Jarosław Sokołowski, świadek koronny, który przybliżył to środowisko licznym czytelnikom.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof M. Kaźmierczak. Spotkanie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14) na Sali Ziemi 22.02.2017 o godzinie 18:00. Cena biletu wynosi 65 zł, zaś biletu wraz z książką "Masa o żołnierzach polskiej mafii" z autografami "Masy" i autora - 100 zł.

AKTUALIZACJA

Dopiero informowałem o spotkaniu z Arturem Górskim i Jarosławem "Masą" Sokołowskim na terenie MTP, ale wiadomość szybko się zdezaktualizowała. Otóż okazało się, że organizatorzy wysłali komunikaty prasowe bez podpisanej umowy z Targami, które finalnie nie zdecydowały się na wynajem Sali Ziemi.

Spotkanie zamiast tego odbędzie się w jednym z poznańskich multipleksów i dzień wcześniej - czyli 21 lutego. Sala pomieści 750 osób. Każda osoba wchodząca na spotkanie zostanie przeszukana, a porządku pilnować będą uzbrojeni funkcjonariusze.

"Masa", były członek mafii pruszkowskiej, na status świadka koronnego, ale pytany o obawę o życie wyznaje, że od 16 lat żyje z wyrokiem śmierci oraz towarzyszy mu ochrona, dzięki której czuje się bezpiecznie.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy