Ekranizacje

Wkrótce poznacie historię Lorda Voldemorta

W listopadzie przyszłego roku fani twórczości J.K. Rowling dostaną drugi film z serii Fantastycznych zwierząt, której bohaterem jest Newt Scamander, twórca znanego z książek o Harrym Potterze podręcznika do opieki nad magicznymi stworzeniami. Wcześniej jednak czeka na nich jeszcze jedna filmowa atrakcja. W ostatniej fazie produkcji jest bowiem niezależny obraz Voldemort: Origins of the Heir opowiadający historię z życia młodego Toma Marvolo Riddle’a, a.k.a. Czarnego Pana albo, jak kto woli, Tego-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać. Zapraszamy do obejrzenia finałowego trailera.

Dla niewtajemniczonych Voldemort: Origins of the Heir to fanowski anglojęzyczny film włoskiej produkcji będący nieoficjalnym prequelem kinowej serii Harry’ego Pottera. Pierwszy teaser został upubliczniony w czerwcu tego roku. W ciągu dwóch dni obejrzało go 30 milionów osób! Wczoraj w sieci pojawił się finalny trailer. Za produkcję odpowiada niezależne studio Tryangle Films.

Film miał się ukazać jeszcze w grudniu bieżącego roku. Uważni widzowie zauważyli już pewnie, że data premiery została przeniesiona. Film będzie można obejrzeć 13 stycznia 2018 w serwisie YouTube zupełnie za darmo.

Wielu z Was zauważyło zmianę daty premiery z grudnia na styczeń. To dlatego, że chcemy całkowicie sprostać waszym oczekiwaniom i chcemy wam dać coś, co na zawsze pozostanie w waszych sercach. Dlatego mamy nadzieję, że ten finałowy trailer zaspokoi waszą ciekawość na tyle, że poczekacie na cały film, piszą twórcy na oficjalnym profilu filmu na Facebooku.

Voldemort: Origins of the Heir opowie o wczesnych latach mrocznej dominacji jednego z najgroźniejszych czarnoksiężników z uniwersum Rowling. Główną bohaterką jest Grisha McLaggen – wiedźma z Gryffindoru, która stara się rozwikłać zagadkę śmierci Chefsiby Smith i dowieść winy Toma Marvolo Riddle’a.

Co sprawiło, że Tom Riddle stał się Voldemortem? Co się działo w tych latach i co tak naprawdę wydarzyło się w Hogwarcie, kiedy powrócił? W książkach jest wiele wskazówek, które w ogóle nie zostały przeniesione do filmów, ale równie wiele nigdy nie zostało powiedziane. To jest historia, którą chcieliśmy opowiedzieć: powstanie Czarnego Pana jeszcze przed erą Harry’go Pottera i jego [Voldemorta] pierwszym upadkiem, czytamy na stronie studia Tryangle Films.

Autor: Oskar Grzelak

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy