Ekranizacje

To już pewne – będzie serialowy Władca Pierścieni! Za 250 mln dolarów Amazon nabył prawa do adaptacji.

Swoją ofertą przebił propozycje Netfliksa i HBO. Suma wygląda astronomicznie, ciężko więc sobie wyobrazić budżet całego serialu. Nie płaci się wszak takich pieniędzy, by następnie wyprodukować niskobudżetowy serial dla koneserów. Wspólnie z Amazon Studios nad projektem pracować będą Tolkien Estate and Trust, Harper Collins oraz New Line Cinema.

Sharon Tal Yguado z Amazon Studios oznajmił:
- "Władca Pierścieni” to kulturowy fenomen, który zapisał się w wyobraźni całych pokoleń fanów, zarówno poprzez literaturę, jak i filmy. Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Tolkien Estate and Trust, Harper Collins i New Line przy tworzeniu tego serialu, a także podekscytowani możliwością zabrania fanów Władcy Pierścieni na nową, epicką przygodę do Śródziemia.

- Sharon Tal Yguado i cała ekipa z Amazon Studios ma wyjątkowe pomysły, które można przenieść na ekran, oparte o oryginalne prace J.R.R. Tolkiena - przyznał Matt Galsor reprezentujący Tolkien Estate and Trust oraz Harper Collins.

O fabule nie wiemy wiele - prócz tego, że ma też zaprezentować wydarzenia rozgrywające się przed "Drużyną Pierścienia".

Przypomnijmy, że trzy pełnometrażowe filmy Petera Jacksona zarobiły niemal 3 mld dolarów i zdobyły 17 Oscarów, więc poprzeczka zawieszona jest wysoko.


Reklama

Może też zainteresują cię te tematy