Ciekawostki

Jubilerskie kopie jednych z najważniejszych dzieł literackich świata powstają w Polsce!

Chciałby ktoś wzbogacić swój księgozbiór o tak wyjątkowe pozycje jak: manuskrypt Kopernika – De Revolutionibus, Biblię Wrześniową Lutra z 1522 roku czy stylizowany Modlitewnik Tysiąclecia oraz Złotą Biblię Papieską? Jeśli tak i akurat ma się na zbyciu kilka tysięcy złotych, jest to jak najbardziej możliwe. Dom Emisyjny Manuscriptum zajmuje się wykonywaniem kopii dzieł naukowych będących światowym dziedzictwem kulturowym. Ich wartość podkreślają wykonane z jubilerskim kunsztem oprawy pełne kruszcu i drogich kamieni!

Oficjalna strona firmy podaje, że Dom Emisyjny Manuscriptum należy do elity wydawców Ksiąg jubilerskich na świecie. Jest równocześnie pierwszą w tej części Europy Firmą wydającą i dystrybuującą bezpośrednio te niezwykłe Księgi a także Księgi Faksymilowe i Inwestycyjne oraz unikalne produkty kolekcjonerskie i luksusowe.

I rzeczywiście ceny zdają się poświadczać luksusowość towaru. Modlitewnik Tysiąclecia kosztuje zaledwie 2100 zł. Biblia Papieska jest dostępna w trzech wersjach: srebrnej, złotej i królewskiej – ta ostatnia została wyceniona na 11 tysięcy!

Reprodukcja unikatów nie jest niczym nowym. Od wielu, wielu lat specjalistyczne oficyny wydawnicze z naukową precyzją odtwarzają największe precjoza literackie. Dom Emisyjny Manuscriptum chwali się, że jako jedna z nielicznych firm nie ogranicza się jedynie do dokładnego kopiowania tekstu, ale również dba o to, by repliki zdobiły iście królewskie oprawy.

Manuscriptum poinformowało, że podczas ostatnich Targów Książki we Frankfurcie największym zainteresowaniem cieszyła się kopia naukowa De Revolutionibus w oprawie uszlachetnionej złotem, srebrem, kamieniami jubilerskimi i najstarszym meteorytem jaki spadł na Ziemię – Munionalusta, a także pierwsze w historii wydawniczej faksymile Biblii Marcina Lutra wydane na podstawie oryginału z 1522 roku, zamkniętego w skarbcu Biblioteki Uniwersytetu w Toruniu.

Najświeższą nowością, przygotowaną specjalnie na Targi Książki w Krakowie, które miały miejsce pod koniec października był Modlitewnik Tysiąclecia.

Jest on stylizowany na jednym z najpiękniejszych polskich dzieł epoki średniowiecza, pochodzącym z XI wieku Sakramentarzu Tynieckim. Modlitewnik Tysiąclecia to zbiór najpiękniejszych polskich modlitw, sakramentów i fragmentów Ewangelii wydrukowanych złotymi zgłoskami na purpurowym papierze sprowadzonym z najstarszej w Europie papierni Fedrigoni (z 1717). Oprawa awersu została uszlachetniona najcenniejszym, 24-karatowym złotem lub srebrem najwyższej próby ze złoceniami. Przedstawia on wizerunek Świętej Rodziny (Sacra Familia). Modlitewnik zdobi łącznie 37 ręcznie osadzanych kamieni:16 kamieni Swarovskiego, 4 duże turkusy, 4 małe turkusy, 13 malachitów. Twarze i dłonie Świętej Rodziny zostały ręcznie malowane (malarstwo olejne). Modlitewnik zostaje wydany w ramach programu emisyjnego Polonia 2018, z okazji przyszłorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości – w limitowanym nakładzie 1918 egzemplarzy, czytamy w informacji prasowej.

Zainteresowanych odsyłam bezpośrednio do Domu Emisyjnego tutaj.

Autor Oskar Grzelak

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy