Ekranizacje

Remigiusz Mróz zapowiada serial i nową książkę!

Remigiusz Mróz to postać nader ciekawa. Pojawił się nagle w 2013 roku z pierwszą książką i równie nagle stał się jedną z największych gwiazd polskiej literatury sensacyjnej. W styczniu skończy trzydzieści jeden lat, a na koncie ma już dwadzieścia cztery powieści! To daje sześć książek rocznie (przy okazji premiery jednej z nich przeprowadziliśmy wywiad który znajdziecie tutaj). Mróz jest na fali, tempa nie zwalnia. W listopadzie pojawi się kolejny jego tytuł – kontynuacja Wotum nieufności. Co więcej na podstawie tej właśnie serii powstanie wkrótce serial. Za kamerą stanie nie byle kto, bo twórca pierwszego sezonu Belfra i filmu Bogowie.

Wotum nieufności zostało wydane 11 stycznia 2017 roku. Wydawca na okładce reklamuje powieść jako polskie House of Cards. Tytuł wzorem pozostałych książek Mroza szybko stał się bestsellerem. Wotum nieufności śledzi poczynania marszałek sejmu Darii Seydy oraz młodego prawicowego polityka Patryka Hauera. Mimo, że dzieli ich właściwie wszystko, znajdują się w tak różnych obozach jak to tylko możliwe, to łączy ich jedna sprawa, spisek, który potężnie zatrzęsie sceną polityczną. Mróz wcześniejszymi książkami pokazał, ze świetnie czuje się w kryminałach oraz thrillerach prawniczych. Seria W kręgach władzy udowadnia, że również political fiction jest dla niego podatnym gruntem. A już 8 listopada fanom Mroza przyjdzie zmierzyć się z drugim tomem, czyli Większością bezwzględną.

Autor najbardziej znany jest chyba z serii powieściowych opowiadających losy komisarza Forsta oraz Joanny Chyłki. W zeszłym roku Remigiusz Mróz informował, że trwają przymiarki do produkcji seriali telewizyjnych opartych o jego kanoniczne serie. Okazuje się jednak, że fani szybciej zobaczą aktorską wersję Wotum nieufności.

Kilka dni temu pisarz na swoim autorskim fanpage’u poinformował, że Seyda i Hauer oprócz drugiego tomu, doczekają się serialowej ekranizacji! oraz Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że właśnie ten serial zobaczymy na ekranach jako pierwszy.

Wotum nieufności wyreżyseruje Łukasz Palkowski, który odpowiada za takie produkcje jak pierwszy sezon Belfra, film Bogowie czy obraz Najlepszy z Jakubem Gierszałem w roli głównej. Póki co nieznana jest ani obsada, ani data premiery serialu. Co do losów pozostałych ekranizacji, jak na razie Remigiusz Mróz milczy.

źródło fanpage autora, zdjęcia fanpage autora

Autor Oskar Grzelak

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy