Ekranizacje

Netflix robi nową ekranizację Kinga – zobaczcie zwiastun!

Historie Stephena Kinga są tematem bardzo wdzięcznym do ekranizacji. A przynajmniej taki wniosek można wysnuć, obserwując jak często filmowcy sięgają po teksty króla grozy, by posłużyć się nimi jako bazą do swoich produkcji. Biorąc pod uwagę wszystkie sequele oraz filmy i seriale telewizyjne, wychodzi, że ekranizacji prozy Stephena Kinga jest grubo ponad sto. Netflix wkrótce dorzuci do worka jeszcze jedną.

1922 to opowieść o Wilfredzie Jamesie, farmerze, który zabija swoją żonę. Z synem ukrywają jej ciało na dnie wyschniętej studni. Poprzysięgają sobie trzymać sprawę w tajemnicy. Już wkrótce będą musieli ukrywać mroczną prawdę przed szeryfem odwiedzjącym farmę w poszukiwaniu kobiety. Oczywiście Wilfred nie ucieknie łatwo przed konsekwencjami, których źródło będzie trudne do wytłumaczenia. Niezwykłe rzeczy zaczną dziać się, kiedy farmer odkryje, że w ciele zamordowanej żony zagnieździły się szczury. Plaga gryzoni szybko rozniesie się po całej farmie. Ale to nie wszystko. Wilfred będzie również prześladowany przez nieboszczkę i nie w stanie stwierdzić czy to wszystko dzieje się naprawdę, czy tylko siedzi w jego głowie.

1922 to opowiadanie, które weszło w skład zbioru Czarna bezgwiezdna noc. Film będący jego adaptacją będzie dostępny na platformie Netflix 20 października.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy