Zapowiedzi

Fragment Śpiących królewien Stephena i Owena Kingów

Stephen King ma troje dzieci: córkę i dwóch synów. Joe Hill i Owen King poszli w ślady ojca i rozwijają własne kariery pisarskie. Król grozy współpracował już wcześniej przy kilku projektach ze swoim starszym synem. Natomiast we wrześniu wychodzi pierwsza książka będąca wynikiem kooperacji Stephena z Owenem. O czym będą Śpiące królewny?

Kingowie w swojej pierwszej wspólnej powieści skupili się na odnalezieniu odpowiedzi na pytanie, jak wyglądałby świat bez kobiet. Fabuła Śpiących królewien została osadzona w małym miasteczku położonym gdzieś w Appalachach. Pewnego razu kobiety położyły się spać i już nigdy się nie obudziły, natomiast ich ciała spowiła cieniutka pajęcza sieć. Ojcowie, synowie i bracia śpiących niewiast szybko przekonują się, że wchodzenie w interakcję z tajemniczymi kokonami ma swoje konsekwencje.

To niesamowite uczucie, kiedy ktoś, kogo wychowałeś przychodzi do ciebie i mówi: stwórzmy coś razem, powiedział Stephen King.

Jeśli język angielski nie jest ci obcy, możesz zapoznać się z pierwszym fragmentem Śpiących królewien w oryginale TUTAJ.

Tam też znajdziecie dwa fragmenty z audiobooka.

Książka w Polsce ukaże się w październiku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Wydawnictwo udostępniło już oficjalny opis książki:

W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata − świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy.

Osadzona w małym mieście w Appalachach, gdzie największym pracodawcą jest więzienie kobiece, powieść “Śpiące królewny” to dająca do myślenia, nadzwyczajnie wciągająca historia, która dziś wydaje się szczególnie aktualna.

Autor Oskar Grzelak

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy