Aktualności

Amazon w końcu w Polsce?

Amazon to gigant internetowego handlu, z którego usług korzystają również Polacy. Niestety dotychczas nie doczekaliśmy się polskiego sklepu firmy, więc chętni zakupy muszą robić przez niemiecki lub brytyjski serwis. Ostatnio pojawiło się jednak kilka przesłanek, które pozwalają wnioskować o wejściu giganta na polski rynek.

Amazon powstał w Seattle w 1994 roku i na początku był zaledwie księgarnią internetową. Z czasem asortyment powiększał się o kolejne produkty: DVD, sprzęt komputerowy, elektronikę, a nawet meble czy artykuły spożywcze. Ostatnio Amazon ruszył również na podbój rynku kinematograficznego. Nie dość, że usługa Prime Video działa zupełnie jak Netflix, to jeszcze mają powstawać produkcje dedykowane pod platformę Amazonu.

W Polsce działają dwa centra dystrybucyjne giganta z Seattle, wkrótce mają zostać otwarte następne. Widać więc, że Amazon realizuje kolejne inwestycje w naszym kraju. Oferta sklepu trafiła również ostatnimi czasy do porównywarki cen Ceneo. I to nie kilka przypadkowych produktów, a sto sześćdziesiąt cztery tysiące towarów! Wystartowała również polska wersja językowa aplikacji mobilnej Amazonu, która umożliwia przeprowadzenie szybkich i sprawnych zakupów. Jak na razie z automatu przekierowuje polskich klientów do niemieckiego serwisu Amazon.de, ale być może już wkrótce będziemy mogli cieszyć się z polskiego sklepu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej obecności Amazon w Polsce i planujemy dalszy rozwój inwestycji oraz usług dla klientów w kraju, powiedziała Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazona.

Póki co informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone, ale z wielu stron dociera coraz więcej dających nadzieję głosów. Nie można oprzeć się wrażeniu, że jest już bliżej niż dalej. Pojawiają się spekulacje, że polski Amazon to kwestia kilku tygodni.

Jesień w polskim e-handlu może być bardzo gorąca. Zyskać mogą sprzedawcy i klienci. W Grupie Allegro panuje ponoć duża nerwowość. Nie ma się co dziwić, firma może w końcu stracić dotychczasową pozycję, bliską monopolu, czytamy w portalu InnPoland, którego informatorzy utrzymują, że Amazon zawojuje polski rynek jeszcze w październiku!

Autor: Oskar Grzelak

Źródlo: innpoland, gazeta.pl

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy