Ciekawostki

To mógł być legendarny miecz króla Artura!

Komu nie marzy się odnalezienie z dawna zaginionego skarbu, odkrycie wiekowej tajemnicy, położenie dłoni na legendarnym przedmiocie? Czasami wystarczy mieć oczy szeroko otwarte i uśmiechnąć się o trochę szczęścia. Siedmioletnia Matilda Jones podczas wakacyjnego wyjazdu sprawiła, że serca historyków mogły zabić szybciej, a sama niemalże stała się następczynią samego króla Artura.

Według podań król Artur otrzymał słynny Excalibur od Pani Jeziora, natomiast po śmierci legendarnego monarchy miecz miał zostać zwrócony wodom jej królestwa. Uważa się, że zbiornikiem wodnym, który skrywa mityczną broń jest Dozmary Pool w Kornwalii.

Właśnie nad tym jeziorem postanowili się zatrzymać Jonesowie, spragnieni pływackiej rozrywki. Nagle Matilda zawołała swojego ojca Paula. Powiedziała, że widzi w wodzie miecz. Na początku ojciec nie uwierzył dziecku, ale kiedy wszedł do jeziora okazało się, że córka ma rację. Na dnie spoczywał miecz.

Kiedy jednak Paul wyciągnął znalezisko, okazało się, że to nie może być Excalibur. Broń nie wyglądała na zbyt starą, mogła mieć maksymalnie kilkadziesiąt lat. Najprawdopodobniej był to rekwizyt z jakiegoś starego planu filmowego.

Miecz wrócił razem z Jonesami do ich domu, a Matilda może teraz opowiada swoim przyjaciołom o niezwykłym znalezisku.

źródło: providr.com

Autor Oskar Grzelak

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy