Aktualności

Legimi na Kindle’u

E-booki w Polsce nie oszałamiają popularnością. Choć cały czas mówi się o tendencji wzrostowej, to wciąż stanowią zaledwie około 5% rynku książki w Polsce. Wśród polskich platform oferujących e-booki znacząco wybija się Legimi. O ile pozostałe serwisy działają jak zwykłe księgarnie internetowe, gdzie płaci się za konkretny tytuł, tak Legimi oferuje dostęp do swojej bazy w trybie abonamentowym, czyniąc go Netfliksem w świecie e-booków. Niestety książki udostępniane przez Legimi można czytać tylko na tabletach, komórkach, komputerach i specjalnych czytnikach, a to Kindle królują w Polsce. Użytkownicy tych urządzeń muszą obchodzić się smakiem. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Legimi było świadome, ile traci, nie udostępniając swojej oferty użytkownikom Kindle’i. Nic z tym jednak nie mogło zrobić z racji specyfiki prowadzonych przez firmę usług. Teraz jak się zdaje problem został rozwiązany i już wkrótce również na urządzeniach Amazonu będzie można korzystać z dobrodziejstw abonamentu Legimi.

Firma podaje, że na start kindlowcy otrzymają dostęp do bazy ponad pięciu tysięcy tytułów. Ta jednak szybko się powiększa, bo dołączają kolejni wydawcy. Na razie Legimi chwali się współpracą z takimi gigantami jak Albatros, Świat Książki, Fabryka Słów i HarperCollins.

Nie ma niestety jeszcze konkretnej daty. Można natomiast zostawić adres e-mail, żeby mieć pewność, że nie przegapi się startu oraz specjalnej oferty temu towarzyszącej. Dopisać się do osób oczekujących można tu: http://www.legimi.pl/kindle

Warto śledzić, bo najwyraźniej w cenie jednej książki będzie można mieć dostęp do naprawdę pokaźnej bazy. O ile oczywiście wszystko wypali.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy