Aktualności

Nieruchomość literacka

Miejska biblioteka publiczna w Oświęcimiu w 2011 roku przeniosła się do nowego gmachu sfinansowanego ze środków unijnych. Od tego czasu Galeria Książki w aktywny sposób dba o literackie życie oświęcimian. Bo obok gromadzenia księgozbioru i udostępniania go czytelnikom, biblioteka zapewnia miejsce do oglądania wystaw prac artystycznych, umówienia się ze znajomymi na film, zrobienia prasówki czy skorzystania z internetu, a dla maluchów została przygotowana specjalna bawialnia, gdzie najmłodsi mogą spędzić mile i pożytecznie czas. Aktualnie instytucja finalizuje kolejną inicjatywę.

W Oświęcimie wkrótce powstanie sześć mikrobibliotek, czyli wykonanych z drewna skrzynek wypełnionych książkami, z których skorzystać będzie mógł każdy. Pomysł jest głównym elementem realizowanego przez oświęcimską Galerię Książki programu Nieruchomość Literacka.

Uzgodniliśmy już z magistratem miejsca, w których w październiku ustawimy mikrobliblioteki. To m.in. pasaż przy Oświęcimskim Centrum Kultury, park na osiedlu Zasole, place zabaw, a także teren przy naszej bibliotece. W każdej z sześciu drewnianych skrzynek, zaprojektowanych i wykonanych przez oświęcimską młodzież, znajdzie się miejsce dla 20-30 książek - powiedziała wicedyrektor Galerii Książki, Mariola Talewicz.

Więcej o projekcie przeczytacie na stronie biblioteki:
http://mbp-oswiecim.pl/nieruchomosc-literacka/

Autor: Oskar Grzelak

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy