Ekranizacje

Teresa Palmer i Matthew Goode zagrają w serialowej adaptacji Księgi wszystkich dusz

Książka autorstwa Deborah Harkness opowiada o Dianie Bishop - z wykształcenia doktor historii, z pochodzenia potężnej czarownicy, której korzenie sięgają Salem. Diana studiuje dawne manuskrypty w oksfordzkiej bibliotece i natrafia na niezwykły, promieniujący dziwnym światłem tekst. Brakuje mu kilku stron, a pod zapiskami widać inne, niemożliwe do odczytania. Mogłaby zapoznać się z nimi za pomogą magii, ale boi się swego dziedzictwa i broni przed nim. Kiedy wreszcie postanawia z niej skorzystać i wraca do biblioteki, dowiaduje się, że manuskrypt zaginął... sto lat wcześniej.

Oksford w tej powieści zamieszkują czarownice, czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Ktoś rozpoczya serię tajemniczych mordów. Gdzieś w tym wszystkim Diana poznaje słynnego na całym świecie profesora biochemii i neurologii, Matthew Clairmonta. Zakochuje się w nim, ale to miłość, za którą można zapłacić życiem.

Serial na podstawie powieści wyprodukują Sky Original i Bad Wolf Television. Scenariusz opracuje Deborha Harkness wspólnie z Kate Brooke. Zdjęcia ruszają jesienią.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy