Aktualności

Będą dalsze przygody Ani z Zielonego Wzgórza na Netfliksie

"Anne" (po polsku jako "Ania, nie Anna", choć właściwie powinno być "Ania, nie Andzia"), czyli serial wyprodukowany przez Netfliksa, otrzymała kolejny sezon.

Serial zbiera mieszane recenzje. Z jednej strony odziera on książkę Lucy Maud Montgomery z baśniowości i poezji - przedstawiona w nim rzeczywistość jest o wiele bardziej brutalna i dosłowna, czym zapewne dokładniej oddaje, jak mógł wyglądać los sieroty w czasach, gdy Cuthbertowie przygarnęli Anię Shirley. Z drugiej - aktorka Amybeth McNulty jest wręcz urodzona do roli tej bohaterki.

"Anne" nie jest wierną ekranizacją, rozwija część wątków, zmienia inne, ale widzowie nie powinni mieć wątpliwości - to wciąż ich ukochana Ania.

Nowy sezon ukaże się w 2018 roku. Zdjęcia rozpoczną się tej jesieni. W obsadzie pojawiają się m.in.: Geraldine James (Marilla Cuthbert), R.H. Thomson (Matthew Cuthbert), Aymeric Jett Montaz (Jerry Baynard), Helen Johns (Eliza Barry), Christian Martyn (Billy Andrews), Ryan Kiera Armstrong (Minnie May), Ella Jonas Farlinger (Prissy Andrews), Stephen Tracey (Mr. Phillips) i Janet Porter ( Mrs. Andrews). Twórcami serialu są Moira Walley-Beckett, Niki Caro, David Evans i Amanda Tapping, a scenarzystami: Jane Maggs, Shernold Edwards, Kathryn Borel, Amanda Fahey oraz Naledi Jackson.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy