Zapowiedzi

Stephen King i jego syn napisali razem Sleeping Beauties

Przy okazji panelu Book ad Author Breakfast na BookExpo America Stephen King wraz z synem Owenem Kingiem zapowiedział nowy, wspólny tekst “Sleeping Beauties” (Śpiące królewny).

Owen King rozpoczął panel mówiąc, że jeśli chodzi o książkę, pewnego dnia w jego głowie zrodził się pomysł: “Co by było, gdyby wszystkie kobiety w powieści spały?”. Świat bez kobiet byłby “okropny” i “możliwy do zaprezentowania tylko w noweli Stephena Kinga”. Owen podpowiedział ojcu ideę powieści, przez co wkrótce doszli do porozumienia i postanowili zająć się nią wspólnie.
Stephen King potwierdził słowa syna i dodał, że pomysł Owena to “perfekcyjna sytuacja”:

“Pierwszym, co przyszło mi do głowy, były słowa mojej matki. Sama wychowała mnie i mojego brata. Mawiała, że jeśli wejdzie się do domu i użyje toalety, która nie będzie zasyfiona, oznacza to, że gdzieś niedaleko kręci się kobieta - bo mężczyzna nie byłby w stanie zrobić czegoś takiego.”

Fabuła książki “Sleeping Beauties” rozegra się w małym miasteczku w Zachodniej Virginii, a dokładniej w kobiecym więzieniu, w którym więźniarki owija się w swego rodzaju kokony - jeśli te zostaną przerwane, kobiety staną się pełne przemocy.

King nazwał doświadczenie współpracy z synem “ekscytującym”, a także dodał: “książka będzie naprawdę dobra, i mogę to powiedzieć, bo napisałem tylko jej połowę”. Premiera jest planowana na wrzesień 2017 roku!

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy