Ekranizacje

Zobaczcie fragment fanowskiego filmu o wiedźminie Pół Wieku Poezji Później

Twórcy filmu “Pół Wieku Poezji Później” (angielski tytuł “Alzur’s Legacy”) wypuścili właśnie trzyminutowego “mastershota”, czyli jedną scenę w całości nakręconą w jednym ujęciu na steadicamie. Można w niej zobaczyć klimat i rozmach powstającej fanowskiej produkcji.

“Pół Wieku Poezji Później” to fanowski film krótkometrażowy (około 30 min) na motywach “Wiedźmińskiej Sagi” Andrzeja Sapkowskiego. Projekt jest realizowany przez niezależną grupę filmową złożoną z ludzi z Polski na co dzień pracujących przy produkcji filmowej, telewizyjnej, teatralnej oraz w branży gier wideo.

Tutaj nie chodzi o pieniądze, sławę czy rozgłos - to sprawa honoru - mówią twórcy filmu. -
Po cudownym czasie spędzonym z opowiadaniami, książkową Sagą, grami i komiksami, poczuliśmy się zobowiązani do okazania wdzięczności dziełu i jego twórcy, Andrzejowi Sapkowskiemu - dodają.

Jako Słowianie twórcy mają zamiar w pełni oddać ducha wiedźmińskiego Uniwersum - zarówno w muzyce, dialogach (które będą po polsku z angielskimi napisami), prawdziwych średniowiecznych sceneriach, ręcznie szytych kostiumach oraz zbrojach i broni wykonanej przez rzemieślników zajmujących się rekonstrukcją historyczną.

Jak zapowiadają twórcy, scenariusz jest oryginalną historią rozgrywającą się kilkadziesiąt lat po książkowej sadze, głównym bohaterem nie będzie słynny Geralt z Rivii, a jego przyjaciel, wiedźmin Lambert.

Twórcy filmu wystartowali  też z akcją crowdfundingową na Indiegogo. Projekt możecie wesprzeć pod tym linkiem www.indiegogo.com/projects/alzur-s-legacy-the-witcher-fan-film-fantasy--2#

Opis fabuły:

W niespełna pół wieku po pogromie rivijskim zaatakowane zostaje Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów. Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów.

Jak stwierdzają twórcy: Najważniejsza dla nas jest nie tylko emocjonująca fabuła, ale też realizm i sztuka filmowa - dlatego korzystamy z profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetleniowego, tradycyjnych efektów specjalnych, ale również, kiedy mamy do czynienia z wiedźmińskimi Znakami, czy magią - z VFX.

“Pół Wieku Poezji Później” jest w trakcie realizacji od roku 2015. Na początku zeszłego roku twórcy zgłosili swój projekt na crowdfundingowy portal Polak Potrafii i w ciągu miesiąca udało im się zebrać 48 000 zł. Zdjęcia do filmu ruszyły się jesienią 2016 roku, m.in. w Warowni Wikingów Jomsborg. Obecnie twórcy przygotowują się do ostatnich, letnich zdjęć, które rozpoczną się w połowie lipca. W ostatnim czasie projekt zaczął się rozrastać, w związku z czym już niedługo będzie można wesprzeć twórców ponownie poprzez jedną z międzynarodowych platform crowdfundingowych.

W obsadzie filmu zobaczymy takich aktorów jak Zbigniew Zamachowski, Mariusz Drężek ("Rezerwat"), Magdalena Różańska ("Dziewczyna z szafy"), Kamila Kamińska ("Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej") oraz Bartosz Wesołowski i Marcin Bubółka. Reżyserem filmu jest Jakub Nurzyński.

Projekt jest realizowany non-profit i żaden z twórców i aktorów nie osiąga korzyści majątkowych z tytułu realizacji. Prawa autorskie do “Wiedźmina” należą do Andrzeja Sapkowskiego, Platige Image oraz CD Projekt RED.

Premiera zaplanowana jest na grudzień 2017, film będzie do obejrzenia na kanale YouTube "Pół Wieku Poezji Później - Alzur’s Legacy".

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy