Ciekawostki

Polak buduje Shire na Kaszubach!

"Cześć ! Mam na imię Paweł i jestem marzycielem", tymi słowami wita się z internautami mężczyzna, który na działce na Kaszubach postanowił wybudować przytulną, hobbicią norkę, w której mogłyby się wydarzyć historie znane nam z "Władcy Pierścieni" lub "Hobbita" J.R.R. Tolkiena. Zainwestował pieniądze w działkę na Kaszubach i zaczyna budowę domków-norek, a by udało mu się zrealizować jego pomysł, potrzebuje finansowego wsparcia. Oto co pisze:

"Od ponad 15 lat marzyłem o stworzeniu raju na ziemi rodem z Tolkienowskiego świata śródziemia. Krainy spokoju i szczęścia gdzie każdy zmęczony życiem w cywilizacji będzie mogł przyjechać i oderwać się choć na chwilę od trosk tego świata.

Postanowiłem stworzyć Shire - Hobbiton. Krainę zamieszkałą przez rasę niziołków którzy mieszkają w bardzo ciepłych i wygodnych norkach w ziemi. Kto widział film Hobbit lub Władca pierścieni wie o czym mówię 🙂 domki będą dostosowane oczywiście do rozmiarów ludzi.

Poniżej mała wizualizacja w fotoshopie jak to wstępnie będzie wyglądało. Wychodząc z domku będzie można się zanurzyć latem w stawie widocznym na zdjęciu.

Rok temu za całe oszczędności rodzinne kupiłem dużą działkę na Kaszubach spełniającą wymogi jakie sobie założyłem. Pagórki, lasy, jeziora, zero sąsiadów za płotem. Rozpocząłem przygotowania pod budowę pierwszej norki Hobbita. Oczyściłem staw, zrobiłem wykop pod pierwszą chatkę, uzyskałem warunki zabudowy etc.

Jednakże fundusze się skończyły i stanąłem chwilowo w miejscu. Jestem skromnym człowiekiem pomagającym zwierzakom w schronisku, a potrzebuję zakupić drewno konstrukcyjne, trochę tarcicy, desek. Materiały do budownictwa naturalnego - słoma glina, materiały izolacyjne oraz wykończenie wnętrza, kominek, instalacje wod-kan, łącznie z przydomową oczyszczalnią ścieków. W końcu to ma być przytulna i wygodna norka 🙂.

Jeszcze dwa lata temu nawet mi się nie śniło, że spełnię to marzenie. Nie dość, że sam pragnę wyrwać się z miasta od lat. To jeszcze chcę stworzyć możliwość ucieczki w naturę innym ludziom, którzy tak bardzo tego pragną, a mają już dość oklepanych nudnych i monotonnych miejsc na wypoczynek. Tak bardzo pragnę od 15 lat stworzyć takie miejsce dla ludzi mojego pokroju. Zmęczonych uganianiem się za światem i pieniądzem. Ludzi, którzy pragną świętego spokoju - i to zamierzam stworzyć dla was i dla siebie nie ukrywam. Azyl dla każdego potrzebującego. Poza miejscem oddam tam także swoje serce, które zamierzam poświęcić ludziom zagubionym, może wskazać drogę lub uwierzyć, w to że marzenia się spełniają jeśli bardzo tego pragniesz. a ja pragnę tak bardzo, że spać po nocach nie mogę i tylko rysuję co nowe koncepcje i pomysły. Więcej możecie znaleźć na moim fanpage Shire https://www.facebook.com/SHIRE-832702933526245/"

A tutaj macie gdzie możecie pomóc 🙂 https://pomagam.pl/Shire

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy