Aktualności

Martin potwierdza nowe seriale z uniwersum Gry o tron!

George R.R. Martin potwierdził - HBO rozpoczęło prace nad nowymi projektami nawiązującymi do "Gry o tron". Powstać ma pięć prequeli tej opowieści.

Wiadomo już, że nie będzie wśród nich opowieści o Rebelii Roberta Baratheona - wszystkie istotne wydarzenia mają zostać opisane w "Pieśni Lodu i Ognia", więc serial dublowałby tę treść - ani historii Dunka i Jaja, bohaterów opowiadań z uniwersum Westeros. George R.R. Martin przyznał, że nie chciałby powtórki sytuacji z "Grą o tron", gdy fabuła serialu wyprzedziłaby prozę, tymczasem do tej pory opublikował zaledwie try opowiadania o tych bohaterach, zaś planuje ich jeszcze przynajmniej siedem, a możliwe, że dziesięć.

Wiadomo natomiast, że do potwierdzonego grona czterech scenarzystów dołączyła piąta osoba, ale jej personalia nie zostały upublicznione. Martin zapowiedział, że możemy spodziewać się pięciu pilotów nowych seriali, ale nie wiadomo, czy i które z nich otrzymają zielone światło. Niemal pewne jest, że piloty nie zostaną przygotowane jednocześnie.

Twórca dodał, że cały czas pracuje nad "Wichrami zimy". Innymi projektami w toku są kolejne tomy "Dzikich kart" oraz historia rodu Targaryenów (żartem zwana GRRMarillion). Są też projekty, o których pisarz jeszcze nie może się wypowiadać.

źródło:blog autora

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy