Ciekawostki

Mole książkowe to najlepsi kochankowie?

Portal randkowy eHarmony przeprowadził niedawno badania, z których wynika, że osoby regularnie czytające książki cieszą się większym powodzeniem u płci przeciwnej. Podobno ustawienie czytania jako jednego z zainteresowań sprawiło, że osoba była bardziej atrakcyjna dla odbiorców.

Gwoli ścisłości: mężczyźni, którzy wskazali czytanie jako jedno z zainteresowań, otrzymali 19% więcej wiadomości, a w przypadku kobiet odnotowano wzrost o 3%.
Mówi się, że mole książkowe są bardziej ciekawe świata i bardziej otwarte i ufne w związkach - ale jest pewien haczyk, który pojawia się wraz z pytaniem o konkretnie ulubione książki.
.
Mężczyźni, którzy wymienili wśród swoich ulubionych pozycji (hehe) książki Richarda Bransona “Zaryzykuj - Zrób to!” i “Like a Virgin,” otrzymali 75% więcej atencji niż panowie, którzy tego nie zrobili. O 36% wzrosło zainteresowanie czytelnikami “Dziewczyny z tatuażem” (36%), “1984” (21%) i “Kodu Da Vinci” (5%).

Jeśli chodzi o kobiety, największy wzrost atencji odnotowano w przypadkach, gdy panie wymieniały na swojej liście “Igrzyska Śmierci” (44%), “Dziewczynę z tatuażem” (31%) i “Grę o Tron” (30%).

Jak widać, nie każda książka to wielki przypływ zainteresowania płci przeciwnej. Dodatkowo z danych wynikało, że “Biblia” nieznacznie wpływała negatywnie na otrzymywane wiadomości, podczas gdy umieszczenie na liście “50 twarzy Greya” powodowało 16% mniej wiadomości. Najgorzej wypadli panowie, którzy wspomnieli o “Harrym Potterze” - otrzymali oni aż 55% mniej wiadomości.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy