Ekranizacje

Czarna Kompania jako serial?

Prace nad realizacją serialu na podstawie "Czarnej Kompanii" Glena Cooka ogłosiło IM Global Television. Producentem wykonawczym serii został David S. Goyer. Wiele ról wciąż pozostaje nieobsadzonych, ale wiadomo, że w roli Pani zobaczymy Elizę Dushku (Buffy: Postrach wampirów, Banshee).

"Czarna Kompania" zaliczana jest do współczesnego kanonu fantasy. Według niektórych fanów bije na głowę "Grę o tron", co może zapowiadać interesujące widowisko. Seria Glena Cooka póki co liczy 10 tomów.

Tytułowym (zbiorowym) bohaterem jest Czarna Kompania, oddział najemników funkcjonujący w świecie ogarniętym wojnami pomiędzy czarownikami. Punktem wyjścia pierwszego tomu cyklu jest wydostanie się na wolność Pani, żony Dominatora, pochowanej razem z nim przed wiekami w Krainie Kurhanów. Pani towarzyszy grupa czarowników zwanych Schwytanymi. Jeden z nich, Duszołap wynajmuje Czarną Kompanię w mieście Beryl, w czasie gdy pełni ona służbę u miejscowego władcy.

W toku fabuły bohaterowie zmieniają stronę konfliktu, gdyż w wyniku zbiegu okoliczności, dołącza się do nich sierota, Pupilka, która okazuje się być największym przeciwnikiem Pani. Poza uczestnictwem w bieżących działaniach wojennych Kompania ma jeszcze jeden cel - dotrzeć do miejsca, z którego pochodzi, do Khatovaru, aby odkryć swoje własne początki.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy