Aktualności

J.K. Rowling przeprasza fanów za śmierć bohatera książkowego

2 maja w Polsce obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polski oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą, a także rocznicę Bitwy pod Sokołowem - najbardziej krwawego starcia z powstania wielkopolskiego będącego częścią Wiosny Ludów. Poległo w nim około 300 polskich kosynierów.

2 maja był także krwawą datą w uniwersum J.K. Rowling. To wtedy rozegrała się Bitwa o Hogwart, w czasie której zginęło sporo pierwszo- i drugoplanowych bohaterów serii. I właśnie rocznicę tej fikcyjnej bitwy wybrała autorka serii o Harrym Potterze, J.K. Rowling, by... przeprosić fanów za uśmiercenie Severusa Snape'a. Było to wydarzenie niezwykle ważne z punktu widzenia fabuły i musiało się wydarzyć, co nie zmienia tego, że było też niezwykle bolesne dla fanów.

W zeszłym roku śmierć Snape'a stała się w jakiś sposób jeszcze bardziej ostateczna, gdy przedwcześnie odszedł Alan Rickman, odtwórca roli mistrza eliksirów w filmach o Harrym Potterze.

"Ok, a więc. Proszę, nie zaczynajcie wojny w komentarzach z tego powodu, ale tego roku chciałabym przeprosić za zabicie... (szepcze) Snape'a", napisała J.K. Rowling na swoim Twitterze.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy