Ekranizacje

Serial Mgła na podstawie opowiadania Stephena Kinga z pierwszym zwiastunem

Twórcy filmów i seriali chętnie sięgają po teksty Stephena Kinga. Tak było i tym razem. Stacja SPIKE TV zaprezentowała pierwszy zwiastun serialu "Mgła". Planowana premiera będzie miała miejsce 22 czerwca.

Za serial odpowiada Christian Torpe, a w obsadzie znajdują się: Alyssa Sutherland, Isiah Whitlock Jr., Bill Carr, Gus Birney, Luke Cosgrove, Nabeel El Khafif, Greg Hovanessian, David Wm. Marsh oraz Laurie Hanley.

Serial powstaje na podstawie opowiadania "Mgła" ze zbioru opowiadań "Szkieletowa załoga", w Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Prószyński. Poniżej znajdziecie opis.

O tym, że Stephen King jest mistrzem długich, rozbudowanych powieści o wielu przeplatających się wątkach, wszyscy wiedzą od dawna. Utwory zamieszczone w niniejszym zbiorze dobitnie przeczą tezie, jakoby doskonały powieściopisarz nie mógł być również znakomitym twórcą krótkich form literackich. Lektura tych doskonale skonstruowanych, opartych na zaskakujących, oryginalnych pomysłach i oczywiście wspaniale napisanych opowiadań daje miłośnikom prozy Stephena Kinga co najmniej tyle satysfakcji co najobszerniejsze z jego powieści.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy