Aktualności

Wszystkie teksty braci Strugackich legalnie online i za darmo

Taką decyzję podjęli spadkobiercy twórców: Maria (córka Arkadija) oraz Andriej (syn Borisa). Toczyli oni długą walkę z piratami, ale poddali się. "Niestety, piraci wygrali", oświadczył Andriej Strugacki na swoim facebookowym profilu.


Walka trwała od 2014 roku. Spadkobiercy Strugackich wycofali książki z obiegu w internecie, aby utrudnić działania piratów, ale mimo to tysiące stron udostępniały teksty - często odpłatnie. Z tego powodu 19 marca na portalu "Rosyjska Fantastyka" zamieszczono całą twórczość Arkadija i Borisa: powieści, opowiadania oraz niepublikowane wcześniej teksty, w tym komentarze autorów i scenariusz filmowy do "Stalkera" Andrieja Tarkowskiego, wraz z artykułami biograficznymi o twórcach.

Dyrektor Fundacji Braci Strugackich zaleca, aby fani ich twórczości korzystali wyłącznie z tego źródła - gdyż one jako jedyne daje możliwość zapoznania się z tekstem, który na 100% nie został przez nikogo zmodyfikowany czy zniekształcony. Wszystko oczywiście w języku rosyjskim. Całość znajdziecie TUTAJ.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy