Ekranizacje

Netfliksowa Ania z Zielonego Wzgórza coraz bliżej!

“Ania z Zielonego Wzgórza” to już klasyka literatury. Opowieść o sierocie wychowanej przez rodzeństwo Mateusza i Marylę podbiła serca czytelników na całym świecie. 12 maja odbędzie się premiera nowego serialu Netfliksa zatytułowanego “Anne” będącego adaptacją powieści Lucy Maud Montgomery. Nad serialem pracowali Moira Walley-Beckett, Niki Caro, David Evans i Amanda Tapping.

Nowy serial będzie na podstawie klasycznych powieści o Ani, pełnej temperamentu, obdarzonej bujną wyobraźnią sierocie, i o tym, jak odmieniła życie swojego miasteczka.

W roli Ani Shirley wystąpi Amybeth McNulty. W pozostałych rolach pojawią się: Aymeric Jett Montaz (Jerry Baynard), Helen Johns (Eliza Barry), Christian Martyn (Billy Andrews), Ryan Kiera Armstrong (Minnie May), Ella Jonas Farlinger (Prissy Andrews), Stephen Tracey (pan Phillips) i Janet Porter (pani Andrews). Nad serialem pracowali Moira Walley-Beckett, Niki Caro, David Evans i Amanda Tapping.

Pierwsza seria będzie składała się z ośmiu odcinków, które tradycyjnie ukażą się jednego dnia. Netflix opublikował oficjalny plakat i zwiastun filmu.

źródło: Netflix

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy