Ekranizacje

Nadchodzą Amerykańscy bogowie!

Plakaty promocyjne "Amerykańskich bogów", czyli powstającego właśnie serialu Bryana Fullera i stacji STARZ, zostały właśnie opublikowane. Ich motywem przewodnim jest hasło OMG! (skrót od "Oh My God", czyli "O mój Boże!".

Historia opowiada o wojnie pomiędzy bogami znanymi z mitologii czy Biblii a bogami nowymi - mediami, narkotykami, sławą. Całość powstała na podstawie bestselleru Neila Gaimana. Co ciekawe, specjalnie na potrzeby serialu autor dopisał postać boga Wulkana - który zasili dawny panteon.

Książka "Amerykańscy bogowie" to najsłynniejsza powieść Neila Gaimana, która zdobyła serca czytelników na całym świecie. „Amerykańscy bogowie” to opowieść o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia. Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój...

Premiera serialu zaplanowana jest już na 30 kwietnia. W obsadzie: Ricky Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Bruce Langley, Yetide Badaki, Jonathan Tucker, Demore Barnes, Dane Cook, Cloris Leachman i Gillian Anderson. Za serial odpowiadają Bryan Fuller i Michael Green, a Neil Gaiman przygotował scenariusze do kilku odcinków.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy