Aktualności

Brakuje biletów na musical Wiedźmina!

Musicalowy “Wiedźmin” Teatru Muzycznego w Gdyni spotkał się z pozytywnym odzewem już w momencie pierwszych zapowiedzi. Dopiero rozpoczęły się próby do spektaklu, a już sprzedano ponad 10 tysięcy biletów. Oznacza to, że prawie nie ma już miejsc na seanse do końca 2017 roku!

Wiemy już, kto zagra Geralta z Rivii. Wojciech Kościelniak podjął decyzję, że na zmianę będą wcielać się w niego Krzysztof Kowalski (aktor z Gdyby) oraz Modest Ruciński (który występował wcześniej w Teatrze Narodowym w Warszawie).

Katarzyna Wojasińska zagra Yennefer, Tomasz Gregor – Yurgę, Karolina Trębacz – Calanthe, a Krzysztof Wojciechowski – Jeża. W rolę Jaskra na zmianę będą wcielać się Jakub Badurka i Paweł Czajka. Z głównej obsady nieznana jest tylko dziewczynka, która wcieli się w Ciri.

W spektaklu pojawi się 24 aktorów, 12 tancerzy, 10 aktobatów i 10 dzieci.

Prapremiera zaplanowana jest na 15 września. Scenariusz bazuje na opowiadaniach „Miecz przeznaczenia”, „Kwestia ceny”, „Ostatnie życzenie”, „Coś więcej” i „Okruch lodu”.

Oficjalny opis przedstawienia: Głównym bohaterem jest Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed smokami i potworami nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie. Na podstawie książki Sapkowskiego powstał komiks, nakręcono film, serial, stworzono popularne i nagradzane na całym świecie gry komputerowe.

Bilety możecie kupić TUTAJ.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy