Ekranizacje

Ekranizacja Mrocznej Wieży na ekranach w lipcu. Pierwszy plakat!

Znamy już oficjalny plakat filmu "Mroczna Wieża". Jego układ jest nietypowy - świat zaprezentowany jest do góry nogami, a jasny kształt pośrodku prezentuje zarys wieży. W górnej części plakatu widzimy Człowieka w czerni, a na dole (nieodwróceni) znajdują się Roland i Jake. 

Mroczna Wieża to najgłośniejszy cykl powieściowy króla grozy Stephena Kinga, uważany przez samego autora za jego magnum opus. W cyklu składającym się z 8 powieści, pojawiają się postacie, światy i nawiązania do innych książek tego autora.

Cykl opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Początkowo bohater jest bardzo tajemniczy, nie znamy nawet jego wieku, jednakże wraz z rozwojem historii poznajemy jego historię i przyczyny jego podróży. Na swej drodze pomaga napotkanym ludziom w imię kodeksu honorowego zwanego Drogą Elda, jest także zmuszony do dokonywania wielu trudnych wyborów, takich jak wybór pomiędzy życiem przyjaciela a kontynuowaniem podróży do Wieży.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy