Ekranizacje

Nadchodzą nowe adaptacje telewizyjne książek Neila Gaimana!

FremantleMedia North America (FMNA) postanowiło kontynuować współpracę ze sławnym pisarzem Neilem Gaimanem. Początki tej współpracy mogliśmy zauważyć przy adaptacji „Amerykańskich Bogów”na serial telewizyjny. Obecne przedsięwzięcie z Gaimanem umożliwia FMNA adaptację każdego z dzieł autora na format telewizyjny. Dotyczy też adaptacji innych materiałów oraz własności intelektualnych i pozwala Gaimanowi na zaangażowanie w każdej fazie projektu, jako autor scenariusza, a także producent.

Należy się spodziewać, że planowana inicjatywa obejmie zarówno oryginalną treść, jak również istniejące dzieła pisarza.

Jak powiedział Craig Cegielski, Co-CEO FMNA: „Neil Gaiman jest jednym z najbardziej charakterystycznych pisarzy naszych czasów i byliśmy niesamowicie szczęśliwi, że powierzył nam swoje wizje podczas adaptacji ‘Amerykańskich Bogów’. Nasze wspólne doświadczenie udowodniło, że łączy nas więcej niż współpraca - to wspólna ambicja tworzenia, rozwoju i produkcji każdej treści na miarę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z zdywersyfikowania i rozszerzenia naszej współpracy na przyszłe projekty”.

Natomiast sam Gaiman w taki sposób odniósł się do tego przedsięwzięcia: „Praca z moimi przyjaciółmi w FremantleMedia przy Amerykańskich Bogach i jego adaptacji telewizyjnej była ekscytującym i wspaniałym czasem w jaki spędziliśmy 3 ostatnie lata. Pozwoliłem sobie im zaufać i wykorzystać ich talenty i entuzjazm, a oni wykorzystali moje. Nie przeszkadza im, że kocham tworzyć absurdalnie różnorodne rzeczy i cieszę się, że nawet najdziwniejszy mój pomysł znajdzie u nich zrozumienie. ‘Amerykańscy Bogowie’ to telewizja, jakiej nikt wcześniej nie znał i już nie mogę się doczekać, aby opowiedzieć detale przyszłego projektu”.

Poniżej znajdziecie zwiastun Amerykańskich bogów!

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy