Aktualności

Magdalena Ogórek z maksymalną dotację na swoją książkę

Była kandydatka z ramienia SLD na prezydenta, która obecnie zmieniła barwy polityczne w kierunku PiS, jak sama mówi - w wyniku fascynacji osobą Jarosława Kaczyńskiego, wydaje swoją nową książkę. Hojnie wesprze ją w tym celu Ministerstwo Kultury.Dotacja pochodzi z program na rok 2017, który ma na celu “podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej”. O dofinansowanie to starało się kilkaset projektów, natomiast kwoty dofinansowania są różne, od kilku do 40 000 złotych. Dr Magdalena Ogórek ze swoim projektem pod tytułem: Publikacja książki “Lista Wachtera. Nazista, który okradł Kraków” dostała właśnie kwotę maksymalną. Publikację wydaje wydawnictwo Zona Zero Sp. z o.o.

Dla porównania, Bellona SA. na wydanie książki Leszka Moczulskiego “Wojna prewencyjna z Niemcami”, dostała 21 000 zł. Wydawnictwo Literackie sp. z o.o. otrzymało 22 000 zł na wydanie książki Jana Józefa Szczepańskiego “Dziennik”, t. 6 (1990-2001), tyle samo dostanie za wydanie “Korespondencji 1959-1998” Sławomira Mrożka i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Jeżeli jesteście ciekawi, jakie projekty wydawnicze wspiera Ministerstwo Kultury, to pełna lista dostępna jest TUTAJ.

Magdalena Ogórek to historyczka sztuki, aktorka i prezenterka telewizyjna, obecnie dziennikarka TVP Info, publikuje też swoje felietony w “Do Rzeczy”. Niedawno z sukcesem udało jej się odzyskać dzieła sztuki skradzione podczas II wojny światowej, o czym poinformowała opinię publiczną na swoim Twitterze. Ogórek zaangażowała się w tą sprawę, wspomagając Muzeum Narodowe w Krakowie. Skradzione dzieła przekazał syn funkcjonariusza SS z Generalnej Guberni Otto Wachtera. O tym też zapewne będziemy mogli poczytać w jej nowej książce.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy