Aktualności

Książnica Pomorska udostępnia darmowe e-booki

Książnica Pomorska wykupiła od Legimi (płatnej wypożyczalni e-booków) stały abonament, który pozwala na korzystanie z 18 tys. książek dostępnych w tej internetowej wypożyczalni. Usługa "Legimi dla bibliotek" jest bardzo atrakcyjna dla czytelników. Chętni dostają indywidualny kod ważny przez miesiąc i mogą go wykorzystać jednocześnie na dwóch urządzeniach. Usługa działa po pobraniu aplikacji Legimi na urządzeniach z systemami Windows i iOS. E-booki można czytać też offline.

Co trzeba zrobić, aby bezpłatnie korzystać z bogatych zasobów Legimi? Wystarczy być czytelnikiem Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, odebrać swój indywidualny kod dostępu, aktywować go w miesiącu pobrania, następnie założyć darmowe konto na stronie legimi.pl/ksiaznicapomorska, aktywować swój kod dostępu, pobrać aplikację Legimi. Ostatnim krokiem będzie zalogowanie się w aplikacji i już przez miesiąc możemy cieszyć się dostępem do e-booków Legimi. Po upływie miesiąca trzeba zgłosić się do biblioteki po kolejny kod dostępu.

Legimi może pochwalić się szeroką gamą pozycji czytelniczych. Oferuje całą masę bestsellerów, literaturę światową i polską, w tym sporo nowości wydawniczych. Jest to pierwsza wypożyczalnia e-booków oferująca system abonamentowy. Rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku i od tego czasu prężnie się rozwija i dba o ofertę.

Z oferty Legimi korzysta już sporo bibliotek w kraju, co wskazuje na popularność tego rozwiązania. Należą do nich m.in. biblioteki w Krakowie (Podgórska Biblioteka Publiczna), w Jaworznie (Miejska Biblioteka Publiczna), czy we Wrocławiu (Dolnośląska Biblioteka Publiczna). Z usługi mogą korzystać też klienci sieci Play.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy