Ekranizacje

Pierwsze spojrzenie na Elle Fanning jako Mary Shelley!

Pojawiła się pierwsza grafika przedstawiająca Elle Fanning wcielającą się w tytułową rolę Mary Shelley – bardzo znanej brytyjskiej pisarki i poetki XIX w., a także autorki „Frankensteina”. Wartym zauważenia jest fakt, że film będzie nowym filmem w reżyserii Haify al-Mansour, pierwszej kobiety-reżyser z Arabii Saudyjskiej.


Poniżej możecie zobaczyć wspomniane zdjęcie, a na nim młodą Mary Shelley dzierżącą w dłoniach zeszyt i ołówek, siedzącą przy grobie matki – Mary Wollstonecraft, i poszukującą inspiracji, spoglądając na niebo.

Ponieważ w „Mary Shelley” potrzeba było aktorów z brytyjskim akcentem, w obsadzie znaleźli się m.in. weterani “Gry o Tron” – Stephen Dillane jako ojciec Mary i znany filozof William Godwin oraz Maisie Williams jako Isabel Baxter, przyjaciółka głównej bohaterki zmuszona do porzucenia jej. Poza nimi wśród aktorów znaleźli się także Douglas Booth jako Percy Shelley (angielski poeta, którego poślubiła Mary), Bel Powley jako Claire Clairmont (przyrodnia siostra Mary), Joanne Froggatt jako Mary Jane Clairmont (macocha), i Tom Sturridge jako lord Byron (romantyczny poeta i polityk).

Wszelkie doniesienia wskazują, że film skupi się na wczesnych latach życia bohaterki i jej związku z Percym Shelleyem. Idąc tym tropem, fabuła może być intrygująca – ten okres w życiu pisarki został naznaczony przez niechcianą ciążę, ubóstwo, tragedię, samobójstwo i kilka niespodziewanych śmierci. Shelley, innowatorka w swoim gatunku i feministka, nigdy dotąd nie została postawiona w tak wyraźnym świetle, ani nie zwrócono większej uwagi na jej życie poza tworzeniem „Frankensteina”.

Podczas nadchodzącego Berlinale odbędzie się pokaz przedpremierowy, a przy tej okazji prawdopodobnie zostaną ujawnione szczegóły dotyczące daty premiery produkcji.

Reklama

Może też zainteresują cię te tematy